Rajd Niemiec: 10. OS dla Latvaly

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News
East News

Fiński kierowca wygrał odcinek specjalny "Bosenberg 1" i zmniejszy o prawie trzy sekundy swoją stratę do Sebastiena Ogiera. Robert Kubica pojechał tą próbę spokojnym tempem.

Jari-Matti Latvala był szybszy na 10. OS od Sebastiena Ogiera o 2,8 sekundy i odrobił nieco strat w "generalce". Na trzecim miejscu dojechał kolejny kierowca Volkswagena - Andreas Mikkelsen. Norweg po raz ósmy zajął miejsce na "oesowym podium" w Rajdzie Niemiec. [ad=rectangle] Szybko pojechał także Thierry Neuville, który wykorzystał słabszy czas Daniego Sordo (Hiszpan był dopiero 9.) i zanotował awans w klasyfikacji generalnej o jedno oczko.

Robert Kubica i Maciej Szczepaniak podobnie jak na poprzedniej próbie i tym razem zajęli 11. miejsce, tuż za Haydenem Paddon. Polska załoga do zwycięzcy oesu straciła 16,9 sekundy.

Przed kierowcami teraz dwie krótkie niecałe trzykilometrowe próby "Arena Panzerplatte", które odbędą się o 10:32 i 10:45.