Pogoń Baltica Szczecin - MKS Selgros Lublin: Gospodynie żądne rewanżu za sobotni falstart

Pierwszy mecz finałowy play-off pomiędzy Pogonią Baltica Szczecin i MKS-em Selgros Lublin zakończył się zwycięstwem mistrzyń Polski. W niedzielę odbędzie się drugie spotkanie. Czy tym razem szczecinianki będą lepsze?

Pomimo, że to podopieczne Adriana Struzika lepiej rozpoczęły pierwszy pojedynek finałowy (po pierwszej połowie było 13:9), to dzięki konsekwencji, cierpliwości i - jak się wydaje - doświadczeniu, zwycięstwo ostatecznie przypadło w udziale lubliniankom. Zdecydowała druga połowa, w której Pogoń Baltica miała ogromne problemy ze skutecznością w ataku. Przed obiema drużynami niedzielny rewanż. Kto tym razem będzie górą?

W sobotę najskuteczniejszymi zawodniczkami były Marta Gęga po stronie gości, która zdobyła siedem bramek, z kolei wśród granatowo-bordowych sześć trafień zaliczyła Aleksandra Zimny. Dobrze prezentowały się także bramkarki. MKS Selgros zdaje sobie sprawę, że dzięki temu zwycięstwu przechylił nieco szalę na swoją korzyść, bo nawet jeśli w drugim meczu przegra, za tydzień będzie miał dwa pojedynki we własnej hali.

Podopieczne Sabiny Włodek zdołały również przełamać złą passę porażek z Pogonią, która przytrafiła się im w bieżącym sezonie. Stało się to w najlepszym z możliwym momentów. Pytanie brzmi jak zareagują gospodynie. Zależy im, aby zrehabilitować się przed kibicami, a ponadto zachować realne szanse na tytuł mistrzowski. Do tego trzeba bezwzględnie pokonać MKS.

Drugi mecz finałowy rozpocznie się o godzinie 14.45. Poprowadzą go sędziowie Paweł Kaszubski i Piotr Wojdyr z Gdańska. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi telewizja Polsat Sport. Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE na łamach naszego portalu!