Węgry: Wyszomirski znów trafia! Drugi gol polskiego bramkarza w sezonie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara

MOL-Pick Szeged odniosło w czwartek szóste zwycięstwo w rozgrywkach fazy play-off węgierskiej NB I. Wicemistrzowie kraju ograli na wyjeździe Vaci KSE 35:24, a jedną z bramek zdobył polski bramkarz, Piotr Wyszomirski.

To drugie trafienie 28-latka w obecnym sezonie. Poprzednio Wyszomirski zanotował bramkę w grudniowym meczu 17. kolejki z Mezőkövesdi.

W czwartek polski golkiper był jedną z wyróżniających się postaci w zespole MOL-Pick Szeged. Pod nieobecność zawieszonego Juana Carlosa Pastora (otrzymał karę po meczu finałowym krajowego pucharu), wicemistrzowie Węgier z łatwością ograli na wyjeździe Vaci KSE. Losy rywalizacji rozstrzygnięte były już po pierwszej połowie, po której MOL-Pick wygrywało 18:12.

Gospodarze dotrzymywali tempa rywalom tylko w premierowym kwadransie. Później ekipa z Segedynu zaczęła budować przewagę. Po zmianie stron prowadzenie gości sięgnęło nawet 12 bramek (26:14 w 37. minucie).

To szósta wygrana MOL-Pick w fazie play-off. Drużyna Wyszomirskiego lideruje tabeli rozgrywek, o cztery punkty wyprzedzając MVM Veszprém, które rozegrało jednak dwa mecze mniej.

Na początku maja segedyński zespół czekają spotkania z Grundfosem Tatabanya oraz Csurgói KK, po czym 14 i 21 maja drużyna dwukrotnie zmierzy się z Veszprém. Wszystko wskazuje na to, że te mecze zadecydują o krajowym mistrzostwie.

6. kolejka fazy play-off NB I:

Vaci KSE - MOL-Pick Szeged 24:35 (12:18)  Najwięcej bramek dla MOL-Pick: Vladimir Vranjes, Antonio Garcia, Niko Mindegia - po 5, Zsolt Balogh, Thiagus Petrus - po 3.