Polska - Tunezja. Karol Bielecki bombardierem wyborowym, niezawodny Bartosz Jurecki

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Dominik Kulaszewicz
PAP / Dominik Kulaszewicz

Reprezentacja Polski pokonała Tunezję 28:24 na zakończenie olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego w Gdańsku. Duet Karol Bielecki - Bartosz Jurecki zdobył łącznie aż 12 bramek.

Pomimo wywalczenia olimpijskiego awansu, Tunezyjczycy na długo zapamiętają wyczyny Karola Bieleckiego. Gracze z Afryki Północnej nie potrafili znaleźć recepty na zatrzymanie rosłego rozgrywającego Vive Tauronu Kielce.

Mierzący 202 cm zawodnik był dla nich bezlitosny przy rzutach z drugiej linii (5/5). Nie pomylił się także ani razu z karnego (2/2). Z 7 golami na koncie był najlepszym strzelcem Polaków. A na boisku spędził tylko nieco ponad 22 minuty.

Jeszcze mniej czasu na pokazanie się otrzymał Bartosz Jurecki. Zdołał jednak mocno dać się we znaki rywalom mimo tego, że brał udział w grze tylko przez około 13 minut. Zamienił w tym czasie na gole wszystkie 4 rzuty oddane z szóstego metra.

Z drugiej strony, po stronie Biało-Czerwonych nieszczególnie funkcjonowała prawa strona boiska. Słabo wypadli Michał Daszek oraz Michał Szyba - najlepszy gracz meczu z Chile. Obaj zdobyli tylko 1 bramkę, na 6 oddanych prób (17 procent).

Wyjątkiem od reguły był Krzysztof Lijewski, który potrafił zagrozić zarówno rzutem (3/4 - 75 procent), jak i popisać się podaniem otwierającym drogę do zdobycia bramki (4 asysty).