Sokół Browar - Polski Cukier Pomezania: Wzmocnienia nie pomogły. Kądziela zamurował bramkę

Wzmocniony Michałem Świrkulą Sokół Browar Kościerzyna nie podołał w meczu z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork. Goście wygrali aż 32:24, a osiem bramek dla zwycięzców zdobył Mateusz Wiak.

Przed sobotnim meczem do Sokoła Browar Kościerzyna dołączył bramkarz Michał Świrkula. Do tego zagrał rekonwalescent Krzysztof Jasowicz, a na boisku pojawił się też Maciej Pieńczewski. Już od początku dobrze spisywali się jednak grający w węższym składzie goście. Po bramce Łukasza Cielątkowskiego, w 5. minucie prowadzili już 3:1.

Później mecz był wyrównany, jednak pod koniec pierwszej połowy swoją bramkę zamurowali gospodarze. Przez 12 minut Radosław Kądziela ani razu nie wyciągał piłki z własnej bramki. Gdy trafił Kamil Nawrocki, malborscy szczypiorniści prowadzili na minutę przed przerwą 15:7.

Po zmianie stron po raz kolejny dominowali goście. Gdy karnego skutecznie wykonał Mateusz Wiak, na 20 minut przed końcem Polski Cukier Pomezania prowadziła już 21:10 i stało się jasne, że tego meczu już nie przegra mimo, że gospodarze próbowali odmienić sytuację.

Do samego końca podopieczni Igora Stankiewicza kontrolowali sytuację w meczu, a Sokół Browar tego dnia był mocno bezradny, szczególnie w ofensywie. Mecz zakończył się wynikiem 24:32 i dwa punkty pojechały do Malborka. Dzięki temu szczypiorniści ze wschodniej części województwa pomorskiego mogą już patrzeć ze spokojem w górę tabeli. Sokół Browar musi natomiast uważnie obserwować poczynania rywali, którym grożą miejsca barażowe.

Sokół Browar Kościerzyna - Polski Cukier Pomezania Malbork 24:32 (8:16)

Sokół Browar: Świrkula, Pieńczewski - Czaja 6, T.Bronk 5, Lisiewicz 5, Janusiewicz 3, Skwierawski 2, Reichel 1, Jasowicz 1, A.Bronk 1 oraz Kmieć, Piechowski.