Piotrcovia wygrała rzutem na taśmę - relacja z meczu Aussie Sambor Tczew - Piotrcovia Piotrków Trybunalski

Aussie Sambor Tczew po emocjonującej końcówce spotkania przegrał ważny mecz z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Bramkę na wagę dwóch punktów zdobyła w ostatniej minucie Vladislava Belmas.

Niedzielny mecz był niezwykle ważny dla zespołów z Tczewa i z Piotrkowa Trybunalskiego. Zawodniczki z Pomorza miały na swoim koncie dziewięć, a piotrkowianki siedem punktów. W przypadku zwycięstwa Aussie Sambora, podopieczne Bartłomieja Peplińskiego miałyby już dużą przewagę nad miejscem spadkowym. [ad=rectangle] Początek spotkania należał do Aussie Sambora Tczew. Po dziesięciu minutach, gdy bramkę rzuciła Marta Tomczyk, gospodynie prowadziły już 6:3. Od tego czasu na na boisku panowały jednak piotrkowianki. Dobrze w ataku grały Monika Koprowska i Stefka Agova i po rzucie zdobywczyni jedenastu bramek, w 20 minucie było 10:7. Trzybramkowa przewaga Piotrcovii utrzymywała się do 36 minuty. Później tczewianki zaczęły konsekwentnie odrabiać straty. Duża w tym zasługa Magdy Krajewskiej i Karoliny Olszowej. W końcu po trafieniu Justyny Belter, na jedenaście minut przed końcem był remis 21:21. Samborzanki poszły za ciosem i na siedem minut przed końcem było już 25:22 dla ekipy gospodarzy. Gdy wydawało się, że dwa punkty zostaną w Tczewie, ponownie zaczęły odrabiać zawodniczki Piotrcovii. Jeszcze na dwie minuty po rzucie Katarzyny Skoniecznej, na tablicy wyników widniał rezultat 27:26. Ostatnie dwie bramki rzuciła jednak Vladyslava Belmas i po jej rzucie w ostatniej minucie, ze zwycięstwa cieszyły się podopieczne Sławomira Kamińskiego. Aussie Sambor Tczew - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 27:28 (11:14) Aussie Sambor: Kordunowska-Lupa, Wiercioch - Krajewska 8, Olszowa 6, Tomczyk 4, Skonieczna 3, Belter 3, Pasternak 3 oraz Bilenia, Nowicka. Kary: 8 min. Karne: 5/6. Piotrcovia: Skura, Opelt - Agova 11, Belmas 4, Kopertowska 4, Rola 3, Kucharska 3, Piecaba 3 oraz Sobińska, nowak. Kary: 14 min. Karne: 6/6. Kary: Aussie Sambor - 8 min. (Belter 2 min., Nowicka 2 min., Olszowa 2 min., Skonieczna 2 min.), Piotrcovia - 14 min. (Kucharska 4 min., Belmas 4 min., Piecaba 2 min., Nowak 2 min., Agova 2 min.). Sędziowie: Rajkiewicz, Tarczykowski (Szczecin). Widzów: 300.