Żagiew w końcu zwycięska - podsumowanie spotkań w II lidze mężczyzn

Pierwszą wygraną od stycznia odniosła dzierżoniowska Żagiew, która pokonała we własnej hali Tęczę Kościan. Żagwiści powrócili w końcu na szlak zwycięstwa. Sensacją zakończył się mecz w Kielcach, gdzie akademicy wywalczyli komplet punktów w starciu z rezerwami KSSPR Końskie.

Grupa I Przełamanie w Dzierżoniowie. Miejscowa Żagiew w końcu odniosła upragnione zwycięstwo. Tym razem po pięciu chudych kolejkach podopieczni Tadeusza Jednoroga wręcz rozgromili Tęczę Kościan. Kościańscy zawodnicy bardzo słabo wypadli w pierwszej połowie, w której przydarzył im się piętnastominutowy przestój bez rzuconej bramki. Żagwiści mając tak dużą przewagę w drugiej części spotkania odpuścili przyjezdnym. Gospodarze pozwolili im dorzucić jeszcze trzynaście bramek a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 31:18. W meczu drużyn walczących o utrzymanie górą okazała się Pogoń Oleśnica, która przed własną publicznością pokonała Orlika Brzeg. Oleśniczanie do przerwy nie mogli być pewni końcowego sukcesu, jednak znakomita gra w drugiej połowie pozwoliła zdobyć niezwykle ważne dwa punkty. Drugiej porażki z rzędu doznali szczypiorniści Sparty Oborniki Wlkp. Podopieczni Michała Pietrzaka nie mieli nic do powiedzenia w starciu z liderem, Śląskiej Wrocław. Wyjazdowe wygrane odniosły drużyny z Zielonej Góry oraz Kalisza. Akademicy w Polkowicach pokonali miejscowy UKS PR 2, natomiast kaliszanie w bardzo zaciętym i interesującym pojedynku okazali się lepsi od ekipy OSiR-u Komprachcice. Cztery punkty przewagi nad piątą Spartą mają już zawodnicy z Grodkowa. Była to 12 wygrana grodkowian w sezonie. Szczypiorniści Olimpu mogą coraz bardziej spoglądać w stronę czwartego miejsca na zakończenie rozgrywek. 21. kolejka - 17/18.03.2012 Pogoń Oleśnica - Orlik Brzeg 30:25 (13:14) Śląsk Wrocław - Sparta Oborniki Wlkp. 29:19 (16:8) UKS PR 2 Polkowice - AZS UZ Zielona Góra 27:31 (10:14) Żagiew Dzierżoniów - Tęcza Kościan 31:18 (14:5) Olimp Grodków - Zagłębie II Lubin 29:23 (16:10) OSiR Komprachcice - MKS Kalisz 29:32 (16:16) MKS Poznań - pauza

6

Grupa IV Miło wspominać weekendu nie będą szczypiorniści Siódemki Chełmek, którzy zanotowali dwie porażki. W sobotę dość nieoczekiwanie przegrali z Orłem Przeworsk, natomiast w niedzielę musieli uznać wyższość Vive Targów II Kielce. Na pozycji wicelidera umocnili się zawodnicy Wisły Sandomierz. Wiślacy nie mieli problemów z pokonaniem bytomian, którzy przez pierwszą połowę do bramki sandomierzan rzucili zaledwie sześć goli. Wywalczona przez podopiecznych Adama Węgrzynowskiego przewaga do przerwy pozwoliła kontrolować pozostałą część meczu. Gospodarze odnieśli bardzo podbudowujące zwycięstwo przed najbliższym hitem ligi z Control Process Tarnów. Sensacyjnie zakończył się pojedynek w Kielcach, gdzie w derbach ziemi świętokrzyskiej akademicy z Politechniki Świętokrzyskiej pokonali KSSPR II Końskie. Spotkanie to od pierwszych minut było bardzo wyrównane. Atut własnej hali wykorzystali jednak gospodarze, którzy mogli cieszyć się z dziewiątej wygranej w sezonie. 20/21. kolejka - 17/18.03.2012 AZS Politechnika Św. - KSSPR II Końskie 32:30 (15:15) Siódemka Chełmek - Orzeł Przeworsk 28:31 (13:12) Wisła Sandomierz - MOSM HIT Bytom 32:22 (19:6) Vive Targi II Kielce - Siódemka Chełmek 33:26 (16:13)