Bundesliga: Jurecki poprowadził Magdeburg do wygranej

Bartosz Jurecki zdobył siedem bramek i był jednym z głównych architektów wyjazdowej wygranej SC Magdeburg nad HBW Balingen-Weilstetten (28:23) w zaległym spotkaniu 10. kolejki niemieckiej Bundesligi. Gladiatorzy powrócili na 6. miejsce w tabeli.

Środowe spotkanie pierwotnie zaplanowane było na 11 listopada 2011 roku. Jego termin uległ jednak zmianie z uwagi na tragiczną śmierć pary sędziowskiej, Bernda i Reinera Methe, którzy wyznaczeni byli do prowadzenia tego pojedynku. Więcej o ich wypadku przeczytać można klikając TUTAJ.

Pierwsze minuty pojedynku cechowała duża liczba indywidualnych błędów i niecelnych zagrań oraz rzutów ze strony obu zespołów. Początkowo lepiej w tym chaosie odnajdywali się gospodarze, którzy po bramkach Dennisa Witke (8 trafień w całym meczu) oraz Benjamina Hertha objęli w 9. minucie prowadzenie 4:3. Przyjezdni szybko jednak wyrównali stan rywalizacji i do 17. minuty obie drużyny grały bramka za bramkę.

Wówczas jednak cztery trafienia z rzędu zdobyli gracze Magdeburga, którzy dzięki temu wyszli na prowadzenie 12:8 (24. min). Dobre zawody rozgrywał między słupkami bramki Gladiatorów golkiper Gerrie Eijlers, który w całym meczu zanotował aż 11 skutecznych interwencji. To właśnie w sporej mierze jego zasługą była aż pięciobramkowa przewaga gości po pierwszych trzydziestu minutach rywalizacji (17:12).

Druga część meczu prowadzona była pod dyktando zawodników z Magdeburga, którzy mogli pozwolić sobie na swobodną grę, jednocześnie nie dopuszczając rywali do zniwelowania swej przewagi. W 53. minucie prowadzenie podopiecznych Franka Carstensa wzrosło za sprawą Andreasa Rojewskiego (4 trafienia) nawet do sześciu bramek, lecz ostatecznie gospodarzom udało się zmniejszyć nieznacznie straty.

Wygrana 28:23 to w ogromnej mierze zasługa polskiego obrotowego Bartosza Jureckiego, który z siedmioma trafieniami (na osiem rzutów) był najskuteczniejszym zawodnikiem wśród Gladiatorów. Zwycięstwo pozwoliło powrócić graczom znad Łaby na 6. miejsce w ligowej tabeli, ze stratą trzech punktów do piątej ekipy Rhein-Neckar Löwen.