Pewne zwycięstwa faworytów (wyniki)

Efektowne zwycięstwa były znakiem firmowym sobotnich spotkań 3. kolejki PGNiG Superligi kobiet. Dwa punkty na swoim koncie zapisały drużyny z Koszalina, Kielc, Piotrkowa Tryb. i Elbląga.

Z zaplanowanych na sobotę spotkań 3. kolejki PGNiG Superligi kobiet najciekawiej zapowiadał się mecz w Rudzie Śląskiej. Piłkarki ręczne miejscowej Zgody, mające na swoim koncie tylko jeden punkt, podejmowały Politechnikę Koszalińską, która przed tym spotkaniem legitymowała się zerowym dorobkiem punktowym. Pierwsze minuty pojedynku potwierdziły tezę, iż Akademiczki od początku sezonu znajdują się w wysokiej formie. Zespół z Koszalina szybko wypracowanego prowadzenia nie oddał do końca meczu. Efektowne zwycięstwo 31:22 sprawiło, iż AZS wrócił do gry o miejsca w czubie ligowej tabeli.

W dalszym ciągu bez porażki w lidze pozostaje zespół Piotrcovii Piotrków Tryb. Podopieczne Roberta Nowakowskiego tym razem okazały się lepsze od AZS AWF Sport Concept Wrocław. Zespół z Piotrkowa Tryb. przynajmniej do niedzieli będzie przewodził superligowej stawce, wówczas swoje spotkanie rozgrywają szczypiornistki Vistalu Łączpolu Gdynia. W sobotnim pojedynku z AZS AWF ekipa Piotrcovii dominowała od pierwszych minut, nie dając rywalkom nawet przez chwilę nadziei na korzystny rezultat.

Z bardzo dobrej strony po raz kolejny zaprezentowały się szczypiornistki KSS Kielce. Zespół prowadzony przez Zdzisława Wąs zdemolował przed własną publicznością beniaminka z Tczewa. Rozegrany w Kielcach mecz był jednostronnym widowiskiem, tylko przez pierwszy kwadrans Sambor dotrzymywał kroku miejscowym zawodniczkom, przegrywając tylko 7:8. Później na parkiecie niepodzielnie panowały już kielczanki, które z każdą kolejną minutą powiększały swoje prowadzenie, by ostatecznie wygrać 41:24. W pojedynkach z bardziej wymagającymi rywalkami przekonamy się na co w tym sezonie tak na prawdę stać zespół z Kielc.

Kłopotów ze zdobyciem dwóch punktów w konfrontacji z KPR-em Jelenia Góra nie miały zawodniczki Startu Elbląg. Podobnie, jak w przypadku pozostałych sobotnich spotkań 3. kolejki PGNiG Superligi, tak i w Elblągu kibice byli świadkami teatru jednego aktora. W 10 minucie Start prowadził już 8:3 i szybko odarł ze złudzeń drużynę gości. Podopieczne Andrzeja Drużkowskiego zwyciężyły 39:23, dzięki czemu zdobyły pierwsze dwa punkty w sezonie.

Przed meczem nastąpiło uroczyste pożegnanie wieloletniego kapitana zespołu Startu Katarzyny Szklarczuk, która po 22 latach występów w swoim zespole zakończyła czynną karierę. Zdobyła dwa tytuły mistrza Polski i jeden tytuł wicemistrzowski.

Zgoda Ruda Śląska - Politechnika Koszalińska 22:31 (11:16)

Najwięcej bramek: dla Zgody - Małgorzata Kucińska 6, Mirela Kaczyńska 5, dla KU AZS - Aleksandra Kobyłecka, Tatiana Bilenia, Kamila Całużyńska i Joanna Chmiel po 5.

MKS Piotrcovia - AZS AWF Sport Concept Wrocław 26:18 (16:9)

Najwięcej bramek: dla Piotrcovii - Agata Wypych 5, Katarzyna Mijas i Inna Krzysztoszek po 4, dla AZS - Grażyna Pietras 6, Alicja Łukasik 3.

KSS Kielce - Latocha Sambor Tczew 41:24 (21:12)

Najwięcej bramek: dla KSS - Marija Gedroit 12, Katarzyna Grabarczyk 11, Marta Rosińska 6, dla Latocha Sambor - Daria Wasilewska 9, Urszula Czarnecka 3.

Start Elbląg - KPR Jelenia Góra 39:23 (17:13)

Najwięcej bramek: dla Startu - Paulina Wasak, Agnieszka Wolska i Hanna Strzałkowska po 6, dla KPR - Małgorzata Buklarewicz 7, Marta Dąbrowska 6, Agnieszka Kosela 5.