Porażka Tęczy Kościan w Świdnicy - podsumowanie II ligi mężczyzn

W grupie pierwszej odbył się zaległy mecz 22. kolejki pomiędzy ŚKPR Świdnica a Tęczą Kościan. Spotkanie nie odbyło się 20 marca ze względu na udział kilku świdniczan w mistrzostwach Polski juniorów.

Grupa I

Dla podopiecznych Jacka Spiechowicza był to trzeci kolejny mecz z niezbyt wymagającym przeciwnikiem. Świdniczanie mieli za zadanie zdobyć dwa punkty i nie narazić się na niepotrzebne kontuzje. Oba cele udało im się zrealizować. Emocji wiele nie było. Goście prowadzili tylko raz (2:1), ale jeszcze w siedemnastej minucie tracili do drużyny świdnickiej tylko dwie bramki (7:9). Kolejnych sześć bramek z rzędu zdobyli jednak świdniczanie. W tym okresie przez moment grali nawet w potrójnej przewadze, co skrzętnie wykorzystali. W 23 minucie ŚKPR prowadził już 15:9 i w tym momencie skończyły się emocje. Wynik na 18:13 do przerwy ustalił Igor Grabowski, zdobywając bramkę z rzutu wolnego. W drugiej połowie przewaga ŚKPR oscylowała w granicach 6-9 bramek. Jedyną niewiadomą było to czy zespół ze Świdnicy zdoła osiągnąć granicę czterdziestu bramek. Ku radości kibiców stało się tak za sprawą Mateusza Kaczmarczyka. Zawodnik ŚKPR w efektowny sposób wykończył kilka kontrataków. Po tej wygranej ŚKPR zbliżył się na dystans jednego punktu do drugiego w tabeli Leszna. Rywale mają jednak na koncie jeden mecz więcej. Najskuteczniejszy w drużynie gospodarzy ponownie był Marek Mrugas, zdobywca 9 bramek, natomiast u gości bardzo dobre zawody rozegrał Piotr Stelmasik, który rzucił 8 bramek.

22. kolejka - 20/21.03.2010

ŚKPR Świdnica - Tęcza Kościan 41:32 (18:13)

bramki dla ŚKPR: Mrugas 9, Piędziak 6, Kaczmarczyk 5, P. Kijek 5, Makowiejew 4, Kuriata 3, Przemysław Niciński 3, Herudziński 3, Juściński 2, Grabowski 1.

dla Tęczy: Stelmasik 8, Wujec 7, Duda 7, Cierniewski 4, Nowak 4, Haryk 3.