Zagłębie i Piotrcovia w półfinale! (wyniki)

W sobotę piłkarki ręczne walczące o awans do półfinału mistrzostw Polski rozegrały drugie spotkania ćwierćfinałowe. Szczypiornistki rywalizujące o utrzymanie zmierzą się ze sobą w ramach 24. kolejki.

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin po raz drugi wysoko pokonały Politechnikę Koszalińską. Po deklasacji Akademiczek w Lubinie 45:18 (23:10) tym razem podopieczne Bożeny Karkut zwyciężyły 34:27 (18:11). Spotkanie od początku ułożyło się po myśli wicemistrzyń Polski, które szybko wypracowanego prowadzenia nie oddały do końca meczu. W półfinale szczypiornistki Zagłębia Lubin zmierzą się z Vistalem Łączpolem Gdynia.

Więcej emocji dostarczył drugi ćwierćfinałowy pojedynek pomiędzy Ruchem Chorzów a Piotrcovią Piotrków Trybunalski. Podopieczne Janusza Szymczyka pomimo prowadzenia przez niemal całą pierwszą połowę do szatni zeszły remisując 12:12. Po zmianie stron dominacja piotrkowianek była już wyraźna. W 45 minucie przyjezdne prowadziły 21:14, by ostatecznie zakończyć mecz zwycięstwem 29:22. W półfinale rywalem Piotrcovii będą aktualne mistrzynie Polski, SPR Lublin.

W spotkaniu drużyn walczących o utrzymanie AZS AWF Wrocław pokonał KSS Kielce. Mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie ton rywalizacji przed długi czas nadawały kielczanki, prowadząc w 18 minucie 11:8. W drugiej części zawodów inicjatywę przejęły Akademiczki, które z upływem czasu wypracowywały sobie coraz wyższą przewagę. Zespół z Wrocławia dzięki dwóm punktom zdobytym w sobotę zapewnił sobie utrzymanie w ekstraklasie.

Pewne zwycięstwo odniosły szczypiornistki KPR-u Jelenia Góra, które nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem SPR-u Olkusz. Drużyna z Dolnego Śląska wysoko prowadziła przez całe spotkanie i zrobiła kolejny duży krok w kierunku utrzymania.

Politechnika Koszalińska - Zagłębie Lubin 27:34 (11:18)

Najwięcej bramek: dla Politechniki - Malwina Leśkiewicz 5, Wioletta Janaczyk, Justyna Łabul po 4; dla Zagłębia - Karolina Semeniuk, Joanna Obrusiewicz po 8.

AZS AWF Wrocław - KSS Kielce 34:28 (16:14)

Najwięcej bramek: dla AZS - Aleksandra Wojt 10, Dagmara Szymczakowska 7, Beata Skalska 5; dla KSS - Aleksandra Pokrzywka 7, Marija Gedroit 6, Milena Kot 5.

Ruch Chorzów - MKS Piotrcovia 22:29 (12:12)

Najwięcej bramek: dla Ruchu - Karolina Radoszewska 9, Bogna Dybul 4; dla Piotrcovii - Sylwia Lisewska i Agata Wypych po 7.

KPR Jelenia Góra - SPR Olkusz 35:25 (18:8)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

8.AZS AWF Wrocław 24 9 0 15 601-673 18 -72