Radość zmącona kontuzją - relacja z meczu Piotrcovia - SPR Olkusz

Beniaminek ekstraklasy z Olkusza od samego początku meczu z Piotrcovią nie mógł mieć żadnych złudzeń. Gospodynie narzuciły olkuszankom swój styl gry i z minuty na minutę powiększały przewagę bramkową.

W 17 minucie po bramce Kingi Polenz, dającej prowadzenie Piotrcovii 11:4, o przerwę poprosił trener SPR, Marek Płatek. Na niewiele się to jednak zdało. Przyjezdne nadal nie miały pomysłu na sforsowanie dobrze grającej piotrkowskiej defensywy. Szybkie akcje wyprowadzała kapitan Piotrcovii, bramkarka Beata Skura, a kontrataki kończyły: Agata Wypych i Joanna Waga. Gdyby nie świetna postawa doświadczonej bramkarki Doroty Krzymińskiej zdobycz bramkowa Piotrcovii w pierwszej połowie byłaby jeszcze wyższa. Krzymińska popisała się kilkoma dobrymi interwencjami, obroniła między innymi dwie sytuacje sam na sam z Wypych. Ostatecznie piotrkowianki zeszły do szatni z jedenastobramkowym prowadzeniem 18:7.

W drugiej połowie szkoleniowiec Piotrcovii sukcesywnie wpuszczał na boisko rezerwowe zawodniczki. W 40. minucie zdjął z boiska Polenz, którą zmieniła Katarzyna Mijas. Rezerwowa skrzydłowa Piotrcovii zagrała skutecznie, przez 20 minut rzuciła aż pięć bramek. W drużynie z Olkusza mogła się podobać waleczna Paulina Leszczyńska, zdobywczyni aż sześciu goli. W 56. minucie groźnej kontuzji doznała reprezentacyjna rozgrywająca Sylwia Lisewska. Zderzyła się z jedną z rywalek, upadła na parkiet i nie mogła długo się z niej podnieść. Potrzebne było założenie usztywniającego kołnierza. Zawodniczka odwieziona została do szpitala, pierwsze diagnozy mówią o bolesnym stłuczeniu kręgów szyjnych. Piotrcovia wygrała mecz z Olkuszem różnicą aż dziewiętnastu bramek, a wynik spotkania ustaliła z rzutu karnego Agata Wypych.

Piotrcovia - SPR Olkusz 37:18 (18:7)

(awans do 1/2 finału - zespół Piotrcovii)

Piotrcovia: Skura, Kowalczyk - Mijas 5, Dominiak 1, Waga 6, Chudzik, Polenz 6, Podrygała 1, Lisewska 7/5, Wypych 3/1, Szafnicka 3, Strzałkowska 3, Szczecina, Krzysztoszek 2.

Trener: Janusz Szymczyk.

Kary: 2 min.

SPR Olkusz: Kozieł, Krzymińska - Górska, Szczerbińska 2, Magalon, Przytuła 4, Kompała 1, Leszczyńska 6, Brachmańska 1, Czekaj 3/1, Strzałko, Giera 1, Ziółkowska.

Trener: Marek Płatek.

Kary: 10 min.

Sędziowali: Marek Baranowski (Warszawa), Bogdan Lemanowicz (Płock).