Widzew Łódź nie oddaje pozycji, a lider ma zadyszkę

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Widzewa Łódź
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Widzewa Łódź

Podopieczni Janusza Niedźwiedzia odpowiedzieli na wygraną Arki Gdynia z Koroną Kielce. Widzew Łódź pozostaje na miejscu premiowanym awansem do PKO Ekstraklasy po pokonaniu 2:0 GKS-u Jastrzębie.

Widzew sprostał roli faworyta w meczu z zespołem ze strefy spadkowej. Wicelider strzelił gole w końcówkach obu połów. Kristoffer Hansen wykorzystał płaskie wstrzelenie Ernesta Terpiłowskiego, które przeszło chwilę wcześniej obok napastnika Widzewa. Później Karol Danielak zamknął mecz w sytuacji sam na sam z bramkarzem po podaniu Patryka Stępińskiego.

Jedynym zespołem, który wyprzedza w tabeli Widzew, jest Miedź Legnica. Lider zdobył tylko punkt w dwóch poprzednich spotkaniach, dlatego starcie z Sandecją Nowy Sącz zamierzał wykorzystać na powrót do zwyciężania. Nie wyszło. Miedź miała swoje szanse, ale żaden z jej piłkarzy nie znał sposobu na pokonanie dobrze dysponowanego Dawida Pietrzkiewicza. Pojedynek zakończył się remisem 0:0 i lider wciąż ma zadyszkę.

Szymon Kobusiński był najważniejszym piłkarzem w wygranym 3:0 meczu Puszczy Niepołomice z Górnikiem Polkowice. Swoim hat-trickiem mocno przybliżył drużynę z Małopolski do utrzymania, a beniaminka do spadku. W pierwszej połowie Kobusiński wykorzystał między innymi dobre dogranie Emile'a Thiakane. Po przerwie huknął do bramki z rzutu wolnego, a w lądowaniu piłki w siatce pomogła niezdarna interwencja golkipera Górnika.

29. kolejka Fortuna I ligi:

GKS Jastrzębie - Widzew Łódź 0:2 (0:1) 0:1 - Kristoffer Hansen 44' 0:2 - Karol Danielak 89'

Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz 0:0

Puszcza Niepołomice - Górnik Polkowice 3:0 (2:0) 1:0 - Szymon Kobusiński 34' 2:0 - Szymon Kobusiński 38' 3:0 - Szymon Kobusiński 65'