Lider Serie A nie traci rozpędu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: piłkarze Interu Mediolan
PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: piłkarze Interu Mediolan

W ostatnich tygodniach Inter Mediolan nie gubi punktów, dlatego gubi pościg w lidze włoskiej. Tym razem Nerazzurri zwyciężyli 1:0 z Torino FC. W Rzymie i Weronie drużyny podzieliły się punktami.

Inter wcześniej zapewnił sobie pierwsze miejsce w tabeli w przerwie świąteczno-noworocznej. Na początku sezonu lepiej niż Nerazzurri grali Napoli czy AC Milan, ale to mistrz Włoch zachował więcej energii na przestrzeni całej rundy jesiennej. Na zakończenie piłkarskiego roku podopieczni Simone Inzaghiego podjęli Torino i mieli dużą przewagę pod względem posiadania piłki.

W wysokiej formie jest Denzel Dumfries i zdobył prowadzenie 1:0 dla Interu w 31. minucie. Pokonał on Vanję Milinkovicia-Savicia uderzeniem z kilkunastu metrów w narożnik bramki. Torino od czasu do czasu odgryzało się atakiem, ale nie doprowadziło do remisu. Próbował między innymi Ricardo Rodriguez, ale chytrym uderzeniem z rzutu wolnego nie pokonał Samira Handanovicia. Karol Linetty nie pojawił się na boisku.

Przed meczem AS Romy z UC Sampdorią włoskie media jeszcze raz odgrzały powracający regularnie temat transferu Bartosza Bereszyńskiego do Giallorossich. Zainteresowany sprowadzeniem Polaka jest sam Jose Mourinho i w środę mógł przyjrzeć się Bereszyńskiemu z bliska.

AS Roma przebijała się przez obronę Sampdorii przez 72 minuty, a gola na 1:0 strzelił Eldor Szomurodow, czyli były gracz Genoi. Blucerchiati nie poddali się i wyrównali na 1:1 uderzeniem Manolo Gabbiadiniego w 80. minucie. Niewiele przed tym golem Bereszyński został ściągnięty z boiska.

Nicola Zalewski był poza kadrą Romy. Tak samo kontuzjowani Paweł Dawidowicz i Bartłomiej Drągowski, których drużyny zremisowały 1:1. Hellas prowadził, Fiorentina pozbawiła go zaliczki.

19. kolejka Serie A:

Inter Mediolan - Torino FC 1:0 (1:0) 1:0 - Denzel Dumfries 31'

AS Roma - UC Sampdoria 1:1 (0:0) 1:0 - Eldor Szomurodow 72' 1:1 - Manolo Gabbiadini 80'

Hellas Werona - ACF Fiorentina 1:1 (1:0) 1:0 - Kevin Lasagna 17' 1:1 - Gaetano Castrovilli 81'