Inter Mediolan bawił się na boisku

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: piłkarze Interu Mediolan
PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: piłkarze Interu Mediolan

Maurizio Mariani zakończył konfrontację ostatniego zespołu w tabeli z liderem równo po 90 minutach. Inter Mediolan nie pozostawił złudzeń Salernitanie i odniósł zwycięstwo 5:0.

Nerazzurri to najwięksi zwycięzcy ostatnich tygodni w calcio. Mistrz Włoch zdobył prowadzenie w tabeli Serie A i zaczyna uciekać głównym konkurentom w rywalizacji o scudetto. Na dodatek przerwał trzyletnią niemoc w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Do starcia w Salerno przystąpił w roli faworyta i z rozmachem zdobył komplet punktów.

Pierwsze lądowanie piłki w bramce beniaminka nastąpiło w 11. minucie. Ivan Perisić oparł się sprytnie na przeciwnikach i główkował po dośrodkowaniu Hakana Calhanoglu z rzutu rożnego. Przed przerwą Inter przeprowadził elegancką akcję bramkową na 2:0. Podanie prostopadłe Marcelo Brozovicia trafiło do Edina Dzeko, a Bośniak asystował przy golu Denzela Dumfriesa.

W drugiej połowie ciąg dalszy kanonady. Alexis Sanchez trafił na 3:0 po drugiej asyście Hakana Calhanoglu. W 77. minucie przypomniał o sobie Lautaro Martinez uderzeniem na 4:0. W tym fragmencie spotkania był już na boisku Paweł Jaroszyński, który zmienił Lucę Ranierego. Inny dubler Roberto Gagliardini ustalił wynik na 5:0, a sędzia Maurizio Mariani nawet nie przedłużał jednostronnego widowiska.

US Salernitana 1919 - Inter Mediolan 0:5 (0:2) 0:1 - Ivan Perisić 11' 0:2 - Denzel Dumfries 33' 0:3 - Alexis Sanchez 52' 0:4 - Lautaro Martinez 77' 0:5 - Roberto Gagliardini 87'

Salernitana: Vincenzo Fiorillo - Norbert Gyomber (80' Nadir Zortea), Luka Bogdan, Riccardo Gagliolo - Filippo Delli Carri, Grigoris Kastanos (61' Andrea Schiavone), Lassana Coulibaly, Joel Obi - Luca Ranieri (71' Paweł Jaroszyński), Franck Ribery (71' Cedric Gondo) - Simeon Nwankwo (61' Milan Djurić)

Inter: Samir Handanović - Danilo D'Ambrosio, Stefan De Vrij, Alessandro Bastoni (56' Federico Dimarco) - Denzel Dumfries, Nicolo Barella (56' Arturo Vidal), Marcelo Brozović (71' Roberto Gagliardini), Hakan Calhanoglu, Ivan Perisić (78' Aleksandar Kolarow) - Alexis Sanchez (56' Lautaro Martinez), Edin Dzeko

Żółte kartki: Gyomber (Salernitana) oraz Barella, Calhanoglu (Inter)

Sędzia: Maurizio Mariani