Zejście Bartosza Bereszyńskiego nie przyniosło szczęścia

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SIMONE ARVEDA / Na zdjęciu: Bartosz Bereszyński (po prawej)
PAP/EPA / SIMONE ARVEDA / Na zdjęciu: Bartosz Bereszyński (po prawej)

Reprezentant Polski zszedł z boiska przy wyniku korzystnym dla UC Sampdorii. Blucerchiatim nie udało się później utrzymać prowadzenia i zremisowali 1:1 z Venezią FC. W innym meczu po komplet punktów sięgnęło Torino FC.

Sampdoria wystartowała bardzo energicznie i kompletnie zaskoczyła beniaminka. Pierwsza akcja w meczu została zakończona strzałem do bramki Manolo Gabbiadiniego po dograniu Francesco Caputo. Od tego momentu defensywa, z Bartoszem Bereszyńskim w szeregach, miała czego bronić.

Po godzinie pierwsze zmiany w Sampdorii, a jednym ze zdjętych z boiska zawodników był Bereszyński. Zmiennikiem reprezentanta Polski był Radu Dragusin. Blucerchiati utrzymywali prowadzenie, choć Venezia podejmowała próby umieszczenia piłki w bramce Emila Audero. W 87. minucie dopięła ona swego i strzałem Thomasa Henry'ego doprowadziła do remisu 1:1.

Torino FC ponownie rozpoczęło mecz ligowy bez Karola Linettego w podstawowym składzie. Granata radzi sobie wyraźnie lepiej w meczach na własnym stadionie niż na wyjazdach, czego potwierdzeniem była pierwsza połowa w starciu z Hellasem Werona. W 25. minucie jednak akcja przyniosła jej dwie korzyści. Giangiacomo Mangani zobaczył czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję zawodniku, a rzut wolny został przekuty w gola Tomasso Pobegi na 1:0. Dziesięciu graczy Hellasu nie opowiedziało na niego do końca meczu.

18. kolejka Serie A:

UC Sampdoria - Venezia FC 1:1 (1:0) 1:0 - Manolo Gabbiadini 1' 1:1 - Thomas Henry 87'

Torino FC - Hellas Werona 1:0 (1:0) 1:0 - Tommaso Pobega 26'