Niewiarygodne! Prowadzili tylko przez 37 minut i... grają dalej w Lidze Mistrzów

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JOSE COELHO / Na zdjęciu: piłkarze Atletico Madryt
PAP/EPA / JOSE COELHO / Na zdjęciu: piłkarze Atletico Madryt

W fazie grupowej Ligi Mistrzów szło im jak po grudzie. Wydawało się, że piłkarze Atletico Madryt pożegnają się z rozgrywkami, ale wygrana w ostatnim meczu z FC Porto dała im awans. Dziennikarz Pedro Martin zwrócił uwagę na zaskakujące dane.

Po pięciu kolejkach Ligi Mistrzów piłkarze Atletico Madryt zajmowali ostatnie miejsce w grupie B, z zaledwie czterema punktami na koncie. Drużyna Diego Simeone wygrzebała się jednak z tarapatów, pokonując na koniec fazy grupowej FC Porto 3:1. Mimo problemów zdrowotnych Luisa Suareza, który już w 13. minucie opuścił boisko (więcej TUTAJ>>).

Atletico na finiszu przeskoczyło FC Porto oraz AC Milan i z drugiego miejsca awansowało do fazy pucharowej Champions League.

Ekipa z Madrytu osiągnęła to w dość niecodziennych okolicznościach, na co zwrócił uwagę dziennikarz COPE Pedro Martin.

"Atletico zakwalifikowało się (do fazy pucharowej - przyp. red.), prowadząc tylko przez 37 minut w tej edycji Ligi Mistrzów: 3 minuty w Mediolanie i 34 minuty w Porto" - napisał Martin na Twitterze.

Martin miał na myśli końcówkę spotkania 2. kolejki na San Siro z AC Milan (Antoine Griezmann w doliczonym czasie gry strzelił gola na 2:1 dla Atletico), a także wydarzenia z wtorkowego meczu na Estadio do Dragao w Porto (ekipa Simeone prowadziła od 56. minuty po trafieniu Griezmanna).

Bezkonkurencyjny w grupie B był Liverpool FC, który zdobył maksymalną liczbę punktów (18). W 1/8 finału Ligi Mistrzów Atletico będzie drużyną nierozstawioną (losowanie zaplanowano na 13 grudnia, na godz. 12.00).