Lider Fortuna I ligi pokazał charakter

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Miedzi Legnica
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Miedzi Legnica

GKS Katowice dwa razy obejmował prowadzenie w meczu z liderem Fortuna I ligi, a mimo to nie zapunktował. Miedź Legnica odpowiadała na gole beniaminka i w końcówce zapewniła sobie zwycięstwo 3:2.

Miedź pozbawiła katowiczan prowadzenia po raz pierwszy po 13 minutach, a po raz drugi po zaledwie trzech minutach. Najważniejszym zawodnikiem w zespole Wojciecha Łobodzińskiego był Maciej Śliwa, który strzelił dwa gole. W 83. minucie przymierzył do bramki beniaminka na zakończenie kombinacyjnego ataku i zapewnił zwycięstwo 3:2.

Miedź ponownie dobrze otworzyła kolejkę i ma sześć punktów przewagi nad wiceliderem Widzewem Łódź.

ŁKS przeważał pod względem posiadania piłki w meczu na własnym stadionie przeciwko Skrze Częstochowa. Po pokonaniu Górniczych Klubów Sportowych z Katowic oraz Tychów, starał się pójść za ciosem w roli gospodarza. W 30. minucie piłka znalazła się w bramce beniaminka, ale trafienie zostało anulowane i ŁKS musiał nadal szukać sposobu na strzelenie gola.

Po przerwie z kolei piłka znalazła się w bramce łodzian, ale tym razem Skra Częstochowa nie mogła cieszyć się z prowadzenia z powodu spalonego. Beniaminek bronił w tej części meczu jeszcze lepiej niż przed zmianą stron i sporadycznie pozwalał Łódzkiemu Klubowi Sportowemu na kreowanie sytuacji podbramkowych. Dlatego spotkanie zakończyło się remisem 0:0.

Do podziału punktów doszło również w Opolu. Odra zremisowała 1:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Szybką akcję bramkową Górali zbudowali Konrad Gutowski, Mathieu Scalet, a zakończył strzałem z linii pola karnego Joan Roman. Odra odpowiedziała w 57. minucie, a Martina Polacka pokonał Jakub Szrek po podaniu Mateusza Marca.

19. kolejka Fortuna I ligi:

GKS Katowice - Miedź Legnica 2:3 (1:1) 1:0 - Grzegorz Janiszewski 10' 1:1 - Maxime Dominguez 23' 2:1 - Arkadiusz Woźniak 49' 2:2 - Maciej Śliwa 53' 2:3 - Maciej Śliwa 84'

Skra Częstochowa - ŁKS Łódź 0:0

Odra Opole - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:1) 0:1 - Joan Roman 30' 1:1 - Jakub Szrek 57'