W Fortuna I lidze poznaliśmy najlepszy klub na półmetku sezonu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Miedzi Legnica
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Miedzi Legnica

Widzew Łódź nie jest już liderem w wyścigu do PKO Ekstraklasy. Miedź Legnica wykorzystała klęskę podopiecznych Janusza Niedźwiedzia w Bielsku-Białej i zwycięstwem 3:1 z Górnikiem Polkowice zdobyła pierwsze miejsce na półmetku sezonu.

Miedź rozegrała drugie w sezonie derby. Na poziomie zaplecza PKO Ekstraklasy rywalizowała w przeszłości z KGHM Zagłębiem Lubin, bije się przez kilka sezonów z Chrobrym Głogów, a w poniedziałek spotkała się na jednym szczeblu rozgrywek z Górnikiem Polkowice. Kluby długo nie grały ze sobą o punkty, w przeszłości obecny beniaminek potrafił być niewygodnym przeciwnikiem dla Miedzianki, ale tym razem tylko ją postraszył.

Wojciech Łobodziński i jego podopieczni nie chcieli powtórki z Głogowa, w którym zremisowali bezbramkowo. Pierwsza połowa mogła przywołać w nich nieprzyjemne wspomnienia, ponieważ przedostanie się przez obronę Górnika było skomplikowanym zadaniem.

Worek z golami rozwiązał się po przerwie. Kamil Zapolnik zdobył prowadzenie dla Miedzi po dośrodkowaniu Patryka Makucha, a przewagę podwoił Maxime Dominguez pięknym strzałem z dogrania Macieja Śliwy. Miedzy 51. a 67. minutą były aż trzy uderzenia do siatki. To trzecie oddał Mariusz Szuszkiewicz po wrzutce z rzutu rożnego Kamila Wacławczyka. Gol kontaktowy na 1:2 dodał energii Górnikowi Polkowice.

Beniaminka nie było jednak stać na doprowadzenie do remisu, a strzał na 3:1 Juricha Caroliny w 87. minucie praktycznie zamknął mecz. Lepsza w derbach Miedź została liderem na półmetku sezonu z przewagą punktu nad Widzewem Łódź. Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie jej zaliczka nad klubami spoza miejsc premiowanych awansem do PKO Ekstraklasy.

Miedź Legnica - Górnik Polkowice 3:1 (0:0) 1:0 - Kamil Zapolnik 51' 2:0 - Maxime Dominguez 61' 2:1 - Mariusz Szuszkiewicz 67' 3:1 - Jurich Carolina 87'

Miedź: Paweł Lenarcik – Carlos Julio Martinez (37' Marcin Garuch), Nemanja Mijusković, Jon Aurtenetxe, Jurich Carolina, Damian Tront, Mehdi Lehaire (62' Chuca), Maciej Śliwa, Maxime Dominguez (85' Szymon Matuszek), Kamil Zapolnik (85' Bruno Garcia), Patryk Makuch

Górnik: Marcin Furtak - Karol Fryzowicz, Paweł Kucharczyk, Mateusz Magdziak, Marek Opałacz (75' Dominik Radziemski), Adrian Purzycki (59' Bruno Żołądź), Maciej Pałaszewski (59' Mariusz Szuszkiewicz), Eryk Sobków (75' Maciej Bancewicz), Kamil Wacławczyk, Kajetan Szmyt, Mateusz Piątkowski (86' Filip Baranowski)

Żółte kartki: Garuch, Mijusković (Miedź) oraz Purzycki, Wacławczyk, Opałacz (Górnik)

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk)