Łukasz Skorupski dołożył istotną cegiełkę

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SIMONE ARVEDA / Na zdjęciu: radość Bologna FC
PAP/EPA / SIMONE ARVEDA / Na zdjęciu: radość Bologna FC

Tym razem nie zachował czystego konta, ale zaprezentował kilka widowiskowych interwencji. Mowa o Łukaszu Skorupskim, którego Bologna FC wygrała 2:1 z UC Sampdorią. Grał również Bartosz Bereszyński.

Pierwszą szansę na gola w Genui miała Sampdoria. Piłka zmierzająca pod poprzeczkę została sparowana przez Łukasza Skorupskiego. Niewiele później Blucerchiati ponownie zaatakowali, a Polak irytował się po strzale zza pola karnego w słupek. Dopiero ta sytuacja pobudziła Bolognę, która zaczęła sprawdzać obronę z Bartoszem Bereszyńskim w szeregach.

Pierwsza szansa na gola Rossoblu nie została jeszcze wykorzystana, ale w 47. minucie przymierzyli. Mattias Svanberg był kilkanaście metrów od bramki Emila Audero i oddał strzał bez przyjęcia. Zbudowana dobrymi interwencjami Skorupskiego drużyna zbliżała się od tego momentu do zwycięstwa.

Polak nie zachował czystego konta. Pokonał go Morten Thorsby w 77. minucie i nie było w tej sytuacji błędu Skorupskiego. Zrobiło się 1:1, ale Sampdoria nacieszyła się kompromisowym wynikiem tylko przez dwie minuty. Niebawem na 2:1 dla Bologni trafił Marko Arnautović i na to odpowiedzi już nie było.

Dużo działo się w pierwszej połowie meczu Udinese Calcio z US Sassuolo. Prowadzili gospodarze, mieli zaliczkę goście, ale do przerwy było 2:2. Media społecznościowe obiegło przede wszystkim nagranie z golem Domenico Berardiego po koszmarnym zachowaniu bramkarza Marco Silvestriego. Po przerwie już tylko jeden gol - zwycięski na 3:2 dla Udinese.

12. kolejka Serie A:

UC Sampdoria - Bologna FC 1:2 (0:0) 0:1 - Mattias Svanberg 47' 1:1 - Morten Thorsby 77' 1:2 - Marko Arnautović 79'

Udinese Calcio - US Sassuolo 3:2 (2:2) 1:0 - Gerard Deulofeu 8' 1:1 - Domenico Berardi 15' 1:2 - Davide Frattesi 28' 2:2 - Nahuel Molina 39' 3:2 - Beto 51'