Atalanta zaatakowała Sardynię "taranem"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Fabio Murru / Na zdjęciu: Duvan Zapata celebrujący gola
PAP/EPA / Fabio Murru / Na zdjęciu: Duvan Zapata celebrujący gola

Nie było to proste zadanie, ale Atalanta zwyciężyła 2:1 z ostatnim w lidze włoskiej Cagliari Calcio. Przy obu golach ważną rolę odegrał Duvan Zapata. Silny napastnik rozstrzygnął konfrontację swoim strzałem.

Atalanta rozpoczęła mecz na Sardynii w wymarzony sposób. Wymiana podań na połowie przeciwnika została przeprowadzona na jeden kontakt i w odpowiednim tempie. Piłka trafiła od Duvana Zapaty na skraj pola karnego do Davida Zappacosty, a jego wstrzelenie zostało podsumowane uderzeniem z bliska do bramki Mario Pasalicia. Neroblu prowadzili od 6. minuty.

Walczący o utrzymanie gospodarze jeszcze nie poddali się i starali się odpowiedzieć Atalancie. Joao Pedro oderwał się od obrońców, wystartował do podania prostopadłego Diego Godina i pokonał w sytuacji sam na sam Juana Musso. Cagliari zdołało doprowadzić do remisu w drugim kwadransie i to powinno być trafienie, które doda wiatru w żagle podopiecznym Waltera Mazzarriego.

Przed przerwą Atalanta zdążyła odzyskać prowadzenie. Była 43. minuta i ponownie pokazał się Duvan Zapata. Tym razem Kolumbijczyk wystąpił w roli egzekutora i oddał uderzenie na 2:1. To była akcja w stylu Zapaty. Po podaniu Teuna Koopmeinersa przyjął piłkę pod presją, obrócił się z nią i strzelił po palcach Alessio Cragno do siatki.

Cagliari z reguły pokazuje lepsze oblicze w meczach na własnym stadionie. W sobotnim nie prezentowało się równie źle jak na przykład w poniedziałek w Bolonii. Krótko po przerwie była szansa na ponowne wyrównanie, której nie wykorzystał Raoul Bellanova. Zrobiło się też gorąco po starciu Andrei Carboniego z Mario Pasaliciem, ale sędzia nie przyznał protestującym zawodnikom z Bergamo rzutu karnego. Bez tego utrzymali wynik 2:1.

Sebastian Walukiewicz był poza kadrą Cagliari.

Cagliari Calcio - Atalanta BC 1:2 (1:2) 0:1 - Mario Pasalić 6' 1:1 - Joao Pedro 27' 1:2 - Duvan Zapata 43'

Cagliari: Alessio Cragno - Gabriela Zappa (90' Diego Farias), Diego Godin, Andrea Carboni, Charalampos Lykogiannis - Raoul Bellanova (83' Gaston Pereiro), Alessandro Deiola (46' Alberto Grassi), Kevin Strootman (61' Leonardo Pavoletti), Razvan Marin - Nahitan Nandez, Joao Pedro

Atalanta: Juan Musso - Merih Demiral, Marten de Roon, Jose Luis Palomino - Davide Zappacosta, Teun Koopmeiners (63' Matteo Lovato), Rusłan Malinowski (63' Josip Ilicić), Joakim Maehle - Mario Pasalić (90' Giuseppe Pezzella) - Remo Freuler (90' Matteo Pessina), Duvan Zapata

Żółte kartki: Godin (Cagliari) oraz Koopmeiners (Atalanta)

27

Czytaj także: PSG trafione w doliczonym czasie. Cios dla Niemców w Lidze Mistrzów Czytaj także: Absurdalny gol samobójczy nie zatrzymał Juventusu. Aż sześć trafień w Turynie