Przemysław Frankowski z kolejną bramką dla RC Lens

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Sylvain Lefevre / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski (RC Lens)
Getty Images / Sylvain Lefevre / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski (RC Lens)

Przemysław Frankowski nie zwalnia tempa w Ligue 1. Tym razem reprezentant Polski zdobył bramkę dla RC Lens w starciu z ES Troyes AC (4:0). To czwarty gol polskiego pomocnika w tym sezonie francuskiej ekstraklasy.

Zespół z Lens spisuje się dobrze w obecnych rozgrywkach o mistrzostwo Francji i był faworytem potyczki z Troyes, co potwierdził w piątkowy wieczór.

Gospodarze otworzyli wynik rywalizacji w 14. minucie. Wówczas dokładnym podaniem popisał się Jonathan Clauss, zaś formalności dopełnił Arnaud Kalimuendo.

Podopieczni Franka Haise'a nie zamierzali zwalniać tempa i jeszcze przed przerwą za sprawą Wesley'a Saida oraz Claussa zadali dwa ciosy przyjezdnym.

Natomiast dzieła zniszczenia w 61. minucie dokończył Frankowski, który trafił do siatki z bliskiej odległości, dobijając strzał Floriana Sotoki.

Ligue 1, 13. kolejka:

RC Lens - ES Troyes AC 4:0 (3:0) 1:0 - Arnaud Kalimuendo 14' 2:0 - Wesley Said 29' 3:0 - Jonathan Clauss 35' 4:0 - Przemysław Frankowski 61'

*Przemysław Frankowski (RC Lens) grał do 79. minuty meczu.