Co za wejście! Szymon Żurkowski odwrócił losy meczu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Giuseppe Bellini / Na zdjęciu: Szymon Żurkowski
Getty Images / Giuseppe Bellini / Na zdjęciu: Szymon Żurkowski

Szymon Żurkowski wszedł na boisko drugiej połowie i wypracował dwie bramki. Polski pomocnik potwierdził, że jest w świetnej dyspozycji. W 12. kolejce Serie A jego Empoli FC zremisowało 2:2 z Genoa CFC.

Empoli FC miało przewagę w posiadaniu piłki, ale na początku to przyjezdni byli bardziej konkretni w ofensywie. W 10. minucie Pablo Galdames wstrzelił piłkę w pole karne i Riccardo Fiamozzi zagrał ręką.

Sędzia Luca Pairetto konsultował się z VAR i po dłuższym zastanowieniu podyktował "jedenastkę" dla Genoa CFC. Domenico Criscito pewnie wykonał rzut karny, Guglielmo Vicario był bliski szczęścia, jednak nie zdołał odbić piłki.

Jeśli chodzi o gospodarzy, najgroźniejszą okazję miał Filippo Bandinelli. Kapitan miał dobrą pozycję do strzału, ale nawet nie trafił w światło bramki.

Trener Aurelio Andreazzoli próbował dać impuls swojej drużynie. W 59. minucie Szymon Żurkowski wszedł na boisko za Nicolasa Haasa i bardzo szybko zaznaczył swoją obecność na boisku.

Pomocnik Empoli FC znalazł się na prawym skrzydle, po chwili przytomnie wycofał piłkę do Federico Di Francesco. Włoski napastnik bez problemu pokonał Salvatore Sirigu.

W 72. minucie Żurkowski sam wpisał się na listę strzelców. Polak kapitalnie uderzył z dystansu i piłka była poza zasięgiem Sirigu. Gol 24-latka był ozdobą piątkowego spotkania.

Wynik na 2:2 ustalił Flavio Bianchi. Gracz Genoa CFC strzelił nie do obrony, a w roli asystenta wystąpił Felipe Caicedo.

Na początek 12. kolejki Serie A Empoli FC podzieliło się punktami z Genoa CFC (1:1). Żurkowski pokazał klasę w drugim meczu ligowym z rzędu, w tym sezonie zdobył już dwie bramki i zaliczył jedną asystę. Aleksander Buksa nie podniósł się z ławki rezerwowych gości.

Empoli FC - Genoa CFC 2:1 (0:1) 0:1 - Domenico Criscito (k.) 13' 1:1 - Federico Di Francesco 62' 2:1 - Szymon Żurkowski 71' 2:2 - Flavio Bianchi 89'