Polski piłkarz bohaterem Schalke 04 Gelsenkirchen!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Dean Mouhtaropoulos/ / Na zdjęciu: Marcin Kamiński
Getty Images / Dean Mouhtaropoulos/ / Na zdjęciu: Marcin Kamiński

Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Marcin Kamiński. Nowy piłkarz Schalke 04 Gelsenkirchen trafił do siatki w doliczonym czasie i ostatecznie jego drużyna pokonała 1:0 Hannover 96.

[tag=19126]

Marcin Kamiński[/tag] na niepodważalne miejsce w składzie Schalke 04 Gelsenkirchen. Trener Dimitrios Grammozis postawił na doświadczonego obrońcę w 10. kolejce 2. Bundesligi.

W 14. minucie piątkowej rywalizacji siedmiokrotny reprezentant Polski został ukarany żółtym kartonikiem. Hannover 96 miał kłopoty po zmianie stron, bramkarz Ron-Robert Zieler musiał opuścić boisko i zastąpił go Martin Hansen.

Wydawało się, że spotkanie na HDI-Arena zakończy się bezbramkowym remisem. W samej końcówce zawodnicy Schalke ruszyli do ofensywy.

Hansen skapitulował w 5. minucie doliczonego czasu. Po dośrodkowaniu z lewej strony Victor Palsson zgrał piłkę do Kamińskiego, a ten doskonale odnalazł się w polu karnym, obrócił się i mocnym strzałem nie dał szans golkiperowi na skuteczną interwencję.

Schalke zwyciężyło 1:0 na terenie rywala po trafieniu Polaka i zameldowało się na najniższym stopniu podium tabeli. Dla Kamińskiego była to debiutancka była w barwach "Die Koenigsblauen", wcześniej zapisał na swoim koncie jedną asystę.

Hannover 96 - Schalke 04 Gelsenkirchen 0:1 (0:0) 0:1 - Marcin Kamiński 90+5'