La Liga. Beniaminek uratował punkt. Mallorca znalazła pogromcę

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Juan Carlos Cardena / Na zdjęciu: Oscar Valentin i Dani Gomez
PAP/EPA / Juan Carlos Cardena / Na zdjęciu: Oscar Valentin i Dani Gomez

Po przerwie na mecze reprezentacji do gry wróciła La Liga. W sobotę beniaminek Rayo Vallecano w końcówce wyjazdowej potyczki z Levante uratował punkt. Inny ligowy nowicjusz Mallorca przegrał po raz pierwszy od momentu awansu.

Coraz lepiej w La Lidze radzi sobie beniaminek Rayo Vallecano. Drużyna w poprzedniej kolejce wygrała po raz pierwszy w sezonie. W sobotę rywalizowała na boisku Levante. Do przerwy prowadzili gospodarze. Goście grali do końca i punkt wyrwali rywalom w doliczonym czasie. Gracze Levante wciąż czekają na pierwsze trzy punkty w rozgrywkach.

Po raz pierwszy w sezonie bez punktów zakończył inny beniaminek. Mallorca od początku rozgrywek radziła sobie nadspodziewanie dobrze. Dobra seria ligowego nowicjusza zakończyła się w Bilbao. Athletic długo nie potrafił napocząć rywala. Udało mu się to po niewiele ponad godzinie. W 74. minucie gracze z Bilbao dołożyli drugą bramkę i sięgnęli po trzy punkty. Do niedzieli będą liderem tabeli.

Levante UD - Rayo Vallecano 1:1 (1:0) 1:0 - Marti (k.) 39' 1:1 - Guardiola 90+2'

Athletic Bilbao - RCD Mallorca 2:0 (0:0) 1:0 - Vivian 68' 2:0 - Williams 74' [multitable table=1362 timetable=10738]Tabela/terminarz[/multitable]

Czytaj także: Trener Barcelony szokuje kibiców. Porównał Neymara do nowego piłkarza Ujawniono szczegóły kontraktu Mbappe z Realem Madryt. Jeden punkt wgniata w fotel