Ligue 1: pozytywne wejście Przemysława Frankowskiego. Polak z pierwszą asystą

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski

W 2. kolejce Ligue 1 RC Lens zremisowało 2:2 z AS Saint-Etienne. Przemysław Frankowski rozpoczął mecz na ławce i zaliczył asystę sześć minut po wejściu na boisko.

Przed tygodniem obie drużyny zremisowały swoje spotkania i walczyły o pierwsze zwycięstwo w sezonie. Po kilku sekundach Wahbi Khazri dał prowadzenie AS Saint-Etienne. W 36. minucie odpowiedział Ignatius Ganago.

Po wznowieniu gry zawodnicy RC Lens ponownie musieli gonić wynik, drugą bramkę dla przyjezdnych zdobył Denis Bounaga. W 71. minucie Przemysław Frankowski podniósł się z ławki rezerwowych i zastąpił Deivera Machado.

Jak się później okazało, trener Franck Haise przeprowadził świetną zmianę. Sześć minut po wejściu reprezentant Polski zagrał do Seko Fofany, który zapewnił punkt zespołowi ze Stade Bollaert-Delelis. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2:2.

W tym momencie RC Lens znajduje się na 9. pozycji w stawce Ligue 1. Klub Frankowskiego ma taką samą liczbę oczek, co 8. AS Saint-Etienne. Kadrowicz udowodnił, że zasługuje na miejsce w wyjściowym składzie.

26-latek zapisał na swoim koncie pierwszą asystę po przeprowadzce do Francji. Można więc przypuszczać, że Paulo Sousa powoła skrzydłowego na wrześniowe zgrupowanie.

RC Lens - AS Saint-Etienne 2:2 (1:1) 0:1 - Wahbi Khazri 1' 1:1 - Ignatius Ganago 36' 1:2 - Denis Bounaga 52' 2:2 - Seko Fofana 77'