Lech ucieka reszcie stawki. Zobacz tabelę PKO Ekstraklasy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: piłkarze Lecha Poznań
PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: piłkarze Lecha Poznań

W piątkowych meczach 4. kolejki PKO Ekstraklasy wygrywały zespoły Lecha Poznań i Stali Mielec. Kolejorz po świetnym początku pokonał na wyjeździe Bruk-Bet Termalikę Nieciecza, z kolei Stal ograła na własnym stadionie Wisłę Kraków.

Piątek w PKO Ekstraklasie rozpoczął się w Niecieczy, gdzie miejscowa Bruk-Bet Termalica rywalizowała z Lechem Poznań. Podopieczni Macieja Skorży prowadzili 2:0 już w 4. minucie i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa nawet mimo straty gola z rzutu karnego w końcówce pierwszej połowy. Po przerwie gospodarzy dobił Mikael Ishak, dla którego był to drugi gol w tym sezonie.

Dzięki tej wygranej Lech jest liderem tabeli.

Następnie rywalizacja przeniosła się do Mielca. Stal odniosła pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach, a iście fenomenalną bramkę zdobył Aleksandar Kolew. Bułgar przyjął sobie piłkę na dwudziestym metrze, ta delikatnie się podbiła, ale potem obejrzeliśmy coś fantastycznego. Uderzenie praktycznie w samo okienko. Futbolówka jeszcze odbiła się od poprzeczki zanim wpadła do siatki obok bezradnego Pawła Kieszka. Wprawdzie na początku drugiej połowy do wyrównania doprowadził Jan Kliment, ale po zaledwie pięciu minutach decydujące trafienie zanotował Mateusz Mak.

Wyniki piątkowych meczów 4. kolejki:

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lech Poznań 1:3 (1:2) 0:1 Barry Douglas 3' 0:2 Joao Amaral 4' 1:2 Piotr Wlazło (k.) 42' 1:3 Mikael Ishak 81'

Stal Mielec - Wisła Kraków 2:1 (1:0) 1:0 Aleksandar Kolew 42' 1:1 Jan Kliment 47' 2:1 Mateusz Mak 52'