Bundesliga. Koszmarny błąd bramkarza. To nie miało prawa wpaść do bramki (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Na zdjęciu: Lukas Hradecky
Twitter / Na zdjęciu: Lukas Hradecky

Lukas Hradecky tak nieudolnie kopnął w piłkę, że ta poleciała w drugą stronę i wpadła do jego bramki. Tak kuriozalnego gola samobójczego już dawno nie widzieliśmy.

[tag=687]

Bayer 04 Leverkusen[/tag] w sobotę wygrał z Arminią Bielefeld 2:1, ale musiał się namęczyć. Zaczęło się jednak dobrze, bo goście prowadzili po golu Leona Baileya. Na początku drugiej połowy jednak sami sobie narobili problemów.

Arminia wyrównała w kuriozalnych okolicznościach i to bez żadnego wysiłku. Julian Baumgartlinger postanowił podać do swojego bramkarza. Austriak zrobił to prawidłowo, bo piłka nie leciała w światło bramki. Nie mógł przewidzieć, co za chwilę zrobi jego kolega.

Lukas Hradecky miał tylko wybić piłkę daleko przed siebie. Problem w tym, że źle trafił w piłkę i ta, zamiast polecieć do przodu, to tak się podkręciła, że wpadła do bramki Bayeru.

Takie bramki samobójcze zdarzają się niezwykle rzadko. Fiński bramkarz z pewnością długo nie zapomni swojej wpadki, a koledzy z drużyny z pewnością o to zadbają.

Bayer uratował zwycięstwo dwie minuty przed końcem meczu. Dzięki temu wskoczył na drugie miejsce w tabeli Bundesligi i do pierwszego Bayernu Monachium traci już tylko jeden punkt.

Bundesliga. Jak on do zrobił? Zobacz dwie kapitalne interwencje Manuela Neuera (wideo) >> Bundesliga. Niemcy szybko "ustrzelili" Rafała Gikiewicza. Musieli się jednak napracować (wideo) >>