Polscy kibice czekali na te słowa o Robercie Lewandowskim. Trener Bayernu wszystko wyjaśnił

ONS.pl / all_imageB / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Hansi Flick przed wtorkowym meczem Ligi Mistrzów z Salzburgiem jest optymistą, jeśli chodzi o formę Roberta Lewandowskiego.

Robert Lewandowski nie wystąpił w sobotnim meczu niemieckiej Bundesligi przeciwko 1.FC Koeln (Bayern Monachium wygrał 2:1), ale wszystko wskazuje na to, że reprezentant Polski pojawi się w wyjściowym składzie Bawarczyków w konfrontacji z Red Bull Salzburg w Lidze Mistrzów.

Hansi Flick podczas konferencji prasowej przed wtorkowym pojedynkiem na Red Bull Arenie (początek o godz. 21:00) zabrał głos ws. "Lewego". Szkoleniowiec Bayernu dał do zrozumienia, że liczy na formę strzelecką Polaka.

- Po absencji w meczu z Koeln, Lewandowski powinien znowu szturmować bramkę rywali. Myślę, że ta przerwa była dla niego bardzo dobra - podkreślił trener aktualnych mistrzów Niemiec, cytowany przez serwis schwaebische.de.

Wcześniej Flick tłumaczył, że zdecydował się dać wolne Lewandowskiemu z powodu jego dużego napięcia psychicznego. - Zawsze oczekuje się od niego, że w każdym meczu będzie grał na sto procent swoich możliwości i strzelał gole. To duże napięcie psychiczne. Krótka przerwa była wskazana - mówił po meczu z Koeln (więcej TUTAJ).

Transmisja telewizyjna ze starcia Red Bull Salzburg - Bayern Monachium będzie dostępna na antenie kodowanego kanału Polsat Sport Premium 1. Mecze Ligi Mistrzów są również dostępne na żywo w internecie, m.in. na platformie Ipla TV.

Zobacz:
Liga Mistrzów. Kiedy gra Robert Lewandowski? Gdzie oglądać mecz Bayernu? (transmisja)