Serie A. Atalanta Bergamo - SSC Napoli: Kontuzja Davida Ospiny. Na jego twarzy pojawiła się krew

WP SportoweFakty / Paolo Magni / Na zdjęciu: kontuzjowany David Ospina

Bramkarz SSC Napoli David Ospina nie będzie dobrze wspominać czwartkowego meczu przeciwko Atalancie Bergamo. Kolumbijczyk już po 30 minutach gry został zniesiony z boiska na noszach.

W 26. minucie czwartkowego meczu Serie A David Ospina uczestniczył w groźnym incydencie. Bramkarz drużyny z Neapolu zderzył się z dwoma zawodnikami, po czym upadł na murawę. W tym niebezpiecznym zdarzeniu uczestniczyli też Mario Rui oraz Mattia Caldara.

Bramkarz sygnalizował, że odczuwa ogromny ból. Szybko zgłosił, że nie będzie w stanie kontynuować udziału w meczu. Na jego twarzy pojawiła się krew, a to ze względu na uszkodzony łuk brwiowy.

Najpierw Ospiną opiekował się zespół medyczny SSC Napoli. Później natomiast golkiper trafił w ręce ratowników, którzy znieśli go z boiska na noszach. W ten sposób Kolumbijczyk zakończył swój udział w czwartkowym spotkaniu.

W 30. minucie w miejsce Ospiny na boisku zameldował się Alex Meret, który wpuścił dwie bramki. Pierwsza z nich padła w 47. minucie, a jej autorem został Mario Pasalić. Drugie trafienie z kolei w 56. minucie zdobył Robin Gosens.

Kolejnych goli nie odnotowaliśmy. Spotkanie w Bergamo zakończyło się triumfem miejscowej Atalanty 2:0. W szeregach gości cały mecz rozegrał Piotr Zieliński, z kolei Arkadiusz Milik wszedł na boisko w 58. minucie, kiedy to zastąpił Lorenzo Insigne.