Cristiano Ronaldo rzadko marnuje rzuty karne. Ostatnio zdarzało mu się to raz w roku

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo (w środku)
PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo (w środku)

Cristiano Ronaldo zmarnował pierwszy rzut karny po przerwie spowodowanej przez pandemię koronawirusa. Takie pomyłki nie zdarzają się doświadczonemu Portugalczykowi zbyt często, co potwierdzają statystyki.

Analizując dane przedstawione na Twitterze przez Squawka Football, dochodzimy do wniosku, że w ostatnich latach Cristiano Ronaldo marnował tylko jeden rzut karny w roku.

W 2019 roku przytrafiło mu się to w styczniu, podczas spotkania z Chievo Werona. Rok wcześniej z kolei nie udało mu się pokonać bramkarza z jedenastego metra w trakcie czerwcowego starcia z Iranem.

Jeżeli chodzi natomiast o 2017 rok, to wówczas doświadczony Portugalczyk zaprzepaścił rzut karny w trakcie listopadowego pojedynku z Malagą CF.

Jak podaje portal Transfermarkt, Cristiano Ronaldo w 101 meczach odnotował 110 bramek z rzutów karnych. Ma więc niemałe doświadczenie, jeśli chodzi o oddawanie strzałów z jedenastego metra.

Podczas piątkowej konfrontacji w ramach rewanżowego meczu Pucharu Włoch pomiędzy Juventusem Turyn i AC Milan (0:0) Portugalczyk egzekwował rzut karny już w 16. minucie. "CR7" uderzył mocno, ale piłka odbiła się od słupka i nie było gola.