Ligue 1: AS Monaco pokonało wicelidera, cały mecz Kamila Glika

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / RvS.Media/Monika Majer / Na zdjęciu: Kamil Glik
Getty Images / RvS.Media/Monika Majer / Na zdjęciu: Kamil Glik

Cenna wygrana AS Monaco w Ligue 1. Zespół, którego zawodnikiem jest Kamil Glik, pokonał na wyjeździe zajmującą 2. miejsce w tabeli drużynę FC Nantes 1:0. Polak rozegrał całe spotkanie.

Monaco w ostatnim czasie w końcu zaczęło grać lepiej (3 zwycięstwa w 4 meczach) i liczyło, że w piątek uda mu się postawić trudne warunki wiceliderowi mistrzostw Francji, co mu się udało zrealizować.

Od początku rywalizacji aktywny był Kalifa Coulibaly, który starał się napędzać ataki gospodarzy i stwarzał spore zagrożenie pod bramką przyjezdnych.

Kiedy wydawało się, że bliżej strzelenia gola są podopieczni Christiana Gourcuffa, bramkę zdobyli goście. W 22. minucie Aleksandr Gołowin zagrał świetne, prostopadłe podanie do Wissama Ben Yeddera, a ten ograł dwóch obrońców rywala i huknął pod poprzeczkę.

Piłkarze FC Nantes starali się odpowiedzieć przeciwnikowi, dłużej utrzymywali się przy piłce, ale razili nieskutecznością.

Natomiast w drugiej połowie konfrontacji dublet mógł skompletować Ben Yedder. Co prawda w 60. minucie trafił do siatki, lecz VAR wykazał, że wcześniej była pozycja spalona i gola nie uznał.

Ostatecznie wynik batalii już nie uległ zmianie i AS Monaco zgarnęło trzy punkty, dzięki którym przesunęło się na 8. pozycję w tabeli francuskiej ekstraklasy.