Bundesliga: porażka zespołu Dawida Kownackiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu (na pierwszym planie): Dawid Kownacki
PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu (na pierwszym planie): Dawid Kownacki

Fortuna Duesseldorf, której zawodnikiem jest Dawid Kownacki, przegrała przed własną publicznością z SC Freiburg (1:2) w meczu 6. kolejki Bundesligi 2019/2020. Reprezentant Polski rozegrał 76 minut.

Freiburg był faworytem niedzielnej konfrontacji z Fortuną, która w obecnym sezonie zawodzi. Goście potwierdzili to miano i odnieśli swoje czwarte zwycięstwo w rozgrywkach.

Co prawda jako pierwsi na prowadzenie w 42. minucie starcia wyszli podopieczni Friedhelma Funkela. Wtedy to dokładnie z rzutu rożnego dośrodkował Erik Thommy, zaś celnie główkował Rouwen Hennings.

Odpowiedź ze strony przyjezdnych nadeszła szybko, bo niespełna 180 sekund później. Do remisu strzałem z bliskiej odległości po podaniu od Chrisa Guntera doprowadził Jonathan Schmid, zdobywając klasyczną bramkę do szatni.

Po zmianie stron lepiej radzili sobie goście, którzy dążyli do strzelenia zwycięskiego gola. W 64. minucie Lucas Holer nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul Henningsa.

To nie podłamało zespołu SC Freiburg, który decydujący cios zadał w końcówce batalii za sprawą Luki Waldschmidta. Gracz gości ładnie przymierzył z około 18 metrów i zapewnił swojej ekipie komplet punktów.

W drugim spotkaniu Bundesligi, które zostało rozegrane w niedzielę, Hertha Berlin rozbiła na wyjeździe 1.FC Koeln (4:0).

Wyniki niedzielnych meczów 6. kolejki Bundesligi:

Fortuna Duesseldorf - SC Freiburg 1:2 (1:1) 1:0 - Rouwen Hennings 42' 1:1 - Jonathan Schmid 45' 1:2 - Luca Waldschmidt 81'

*Dawid Kownacki (Fortuna Duesseldorf) grał do 76. minuty meczu.

1.FC Koeln - Hertha Berlin 0:4 (0:1) 0:1 - Javairo Dilrosun 23' 0:2 - Vedad Ibisević 58' 0:3 - Vedad Ibisević 62' 0:4 - Dedryck Boyata 83'