Mistrzostwa Europy U-21: Austria zmarnowała rzut karny i poległa z Danią

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / GABRIELE MENIS / Na zdjęciu: Marko Kvasina (z lewej) i Asger Sorensen (z prawej)

Duże emocje w grupie B mistrzostw Europy U-21. Reprezentacja Austrii zmarnowała rzut karny i ostatecznie przegrała z Danią 1:3.

Skandynawowie ulegli w pierwszym starciu Niemcom (1:3) i nie mogli już kalkulować. W pierwszej połowie mieli więcej sytuacji i w 33. minucie udało im się otworzyć wynik. Zgrabną indywidualną szarżę przeprowadził Joakim Maehle i pokonał Alexandra Schlagera "podcinką" z ostrego kąta.

Austriacy mocno zmobilizowali się w przerwie, bo tuż po zmianie stron było już 1:1. Wszystko dzięki skutecznej główce Philippa Lienharta. Zespół Wernera Gregoritscha mógł pójść za ciosem, gdyż w 73. minucie egzekwował rzut karny. Nie wykorzystał go jednak Christoph Baumgartner, którego strzał w prawy róg obronił Daniel Iversen.

->Krystian Bielik walczy o tytuł króla strzelców!

Ten moment okazał się przełomowy, bo reprezentacja Austrii nie była zdolna do kolejnego zrywu i po raz drugi strat nie odrobiła. Duńczycy natomiast przypieczętowali wygraną jeszcze jednym golem. To był doliczony czas i zabójcza kontra, którą technicznym uderzeniem wykończył Andreas Skov Olsen.

Podopieczni Nielsa Frederiksena zwyciężyli 3:1 i zdobyli pierwszy komplet punktów w mistrzostwach Europy U-21. Teraz zajmują 2. miejsce w tabeli gr. B - za Niemcami, którzy w wieczornym spotkaniu zmierzą się z Serbią.

->Sensacja w Bolonii! Biało-Czerwoni lepsi od Włochów!

Dania U-21 - Austria U-21 3:1 (1:0) 1:0 - Joakim Maehle 33' 1:1 - Philipp Lienhart 47' 2:1 - Joakim Maehle 77' 3:1 - Andreas Skov Olsen 90+3'