Atalanta - AC Milan. Pio, Pio, Bum, Bum! Krzysztof Piątek goni Ronaldo w klasyfikacji strzelców Serie A!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Marco Luzzani / Stringer / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Getty Images / Marco Luzzani / Stringer / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

On jest po prostu niesamowity, nie do zatrzymania. Krzysztof Piątek strzelił w sobotę dwa gole Atalancie Bergamo i jest już wiceliderem klasyfikacji strzelców Serie A. Polak zdobył w tym sezonie już 17 bramek!

Mamy dopiero luty, a wynik Krzysztofa Piątka już jest niesamowity. Ba, snajper AC Milan u nas w Polsce rozpoczął już marsz po tytuł Piłkarza Roku. Tak, jest początek tego roku, ale jeśli Piątek utrzyma swoją serię, to za 10 miesięcy nie będzie już żadnego wyboru.

Mecz z Atalantą Bergamo był niesamowicie trudny, Milan w pierwszej połowie w zasadzie nie istniał, na dodatek przegrywał. Tuż przed gwizdkiem na przerwę Polak dostawił jednak nogę do niezwykle trudnej piłki, a ta wpadła do bramki. Golkiper nie miał żadnych szans. To była taka bramka z niczego, jakby Polak ją sobie wyczarował. Piątek podał Milanowi tlen.

Zobacz gole Krzysztofa Piątka! TUTAJ

Drugiego gola strzelił w 61. minucie. Po rzucie rożnym wyskoczył najwyżej i podwyższył na 3:1. I w zasadzie zamknął mecz (takim wynikiem zakończyło się to spotkanie). Piątek strzelił już 6 goli w pięciu meczach Milanu. W sezonie to już 17 trafień.

"Pio Pio Pio... Piątek!". Tiziano Crudeli znowu oszalał po golu Polaka. Zobacz TUTAJ

Jest nie do zatrzymania. Goni Cristiano Ronaldo, w sobotę wyprzedził Fabio Quagliarellę. Portugalczyk trafił do tej pory 19 razy.