Ligue 1: Paris Saint-Germain upokorzone na Parc des Princes

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ETIENNE LAURENT / Na zdjęciu: Kylian Mbappe (z prawej) oraz Mehdi Zeffane (z lewej)

Paris Saint-Germain z pewnością nie tak wyobrażało sobie ostatni mecz na własnym boisku w sezonie 2017/2018. W 37. kolejce Ligue 1 naszpikowany gwiazdami mistrz Francji został upokorzony przez zespół Stade Rennais, który zwyciężył 2:0.

PSG, które mistrzowski tytuł zapewniło sobie jakiś czas temu, w poprzedniej serii gier straciło szansę na zakończenie sezonu z dorobkiem minimum 100 punktów. Wobec tego paryżanie mieli niewielką motywację przed sobotnim starciem na Parc des Princes ze Stade, ale nikt nie wyobrażał sobie porażki na własnym stadionie z niżej notowanym rywalem. Natomiast walczący o europejskie puchary goście chcieli sprawić niespodziankę i odnieść wiktorię, co im się udało.

Od pierwszego gwizdka sędziego Jerome'a Brisarda paryżanie nie zamierzali forsować tempa i spokojnie rozgrywali swoje akcje. Aktywny był Angel di Maria, który szukał swojego gola.

Goście bronili się bardzo umiejętnie i nie pozwalali swoim rywalom na zbyt wiele. Nieźle w ofensywie radził sobie Adrien Hunou, zaś w trudnych momentach swoją drużynę ratował bramkarz Tomas Koubek. W końcowym rozrachunku pierwsza połowa zawodów zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron piłkarze z Rennes mocno ruszyli do ataku i po faulu Thiago Motty w "16" miejscowej drużyny wywalczyli rzut karny. W 52. minucie "jedenastkę" na gola zamienił Benjamin Bourigeaud.

Wydawało się, że po straconym golu podopieczni Unaia Emery'ego zabiorą się za odrabianie strat, ale tak się nie stało. Wręcz przeciwnie - to przyjezdni w 71. minucie zaskoczyli Paris Saint-Germain. Wówczas Jeremy Gelin posłał długie podanie w kierunku Adriena Hunou, zaś ten ładnym uderzeniem z około 16 metrów pokonał Kevina Trappa.

Już do końca meczu nic się nie zmieniło, a wobec tego PSG dość niespodziewanie przegrało ze Stade Rennais 0:2 i poniosło swoją trzecią porażkę w sezonie.

Ligue 1, 37. kolejka:

Paris Saint-Germain - Stade Rennais 0:2 (0:0) 0:1 - Benjamin Bourigeaud 52' (k.) 0:2 - Adrien Hunou 71'

Paris Saint-Germain: Kevin Trapp - Yuri Berchiche, Presnel Kimpembe, Marquinhos, Thomas Meunier - Lassana Diarra (62' Adrien Rabiot), Thiago Motta (77' Javier Pastore), Giovani Lo Celso - Christopher Nkunku (61' Julian Draxler), Kylian Mbappe Lottin, Angel di Maria.

Stade Rennais: Tomas Koubek - Mehdi Zeffane, Jeremy Gelin, Joris Gnagnon, Ramy Bensebaini - Sanjin Prcić (90+1' Faitout Maouassa), James Lea Siliki, Benjamin Andre, Benjamin Bourigeaud, Hamari Traore (75' Ismaila Sarr) - Adrien Hunou.

Żółta kartka: Presnel Kimpembe (Paris Saint-Germain).

Sędziował: Jerome Brisard.