Zobacz tabelę Lotto Ekstraklasy. Termalica obrała kurs na I ligę, Arka krok od ósemki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Kamil Słaby (z lewej) oraz Jakub Bartkowski (z prawej)

W ostatnim poniedziałkowym meczu 27. kolejki Lotto Ekstraklasy Arka Gdynia pewnie pokonała Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 4:0. Sytuacja Słoni staje się coraz gorsza, Arka walczy o ósemkę.

Arka Gdynia ostatni raz straciła w lidze gola na własnym stadionie na początku listopada zeszłego roku i po meczu z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza się to nie zmieniło. Gospodarze już do przerwy prowadzili 3:0 po trafieniach Szwocha, Jurado i Jankowskiego, a w drugiej połowie do siatki trafił jeszcze rezerwowy Piesio. Trener Leszek Ojrzyński ma w planach wskoczenie do górnej połówki tabeli i jest od tego o krok. Arka traci do ósmego Zagłębia Lubin tylko punkt.

Sytuacja Termaliki z każdą kolejką jest coraz gorsza. Mecz w Gdyni upokorzył zwłaszcza defensywę. Proste błędy połączone z biernością piłkarzy nie wróżą dobrze na kolejne mecze. Wydaje się, że zawodnicy Jacka Zielińskiego obrali kurs na I ligę.