Primera Division: siedem goli na Santiago Bernabeu, Real Madryt nie dał szans Sociedad. Hat-trick Cristiano Ronaldo

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Gonzalo Arroyo / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo
Getty Images / Gonzalo Arroyo / Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Lekko, łatwo i przyjemnie - tak wyglądała przeprawa Realu Madryt z Realem Sociedad w 23. kolejce Primera Division. Królewscy wygrali 5:2, a hat-trickiem popisał się Cristiano Ronaldo.

W ostatnim czasie Real nie grzeszy wysoką formą, a do sobotniej konfrontacji przystępował po remisie 2:2 z Levante UD. Jednakże ekipa z Sociedad również ma za sobą trudny okres i niedawno w końcu - po czterech porażkach z rzędu - udało jej się triumfować z Deportivo La Coruna (5:0).

Ekipa z Madrytu od pierwszego gwizdka sędziego Alejandro Jose Hernandeza Hernandeza mocno ruszyła do ataku. Nie minęło sześćdziesiąt sekund, a Los Blancos prowadzili 1:0 po trafieniu głową Lucasa Vazqueza. Hiszpan zamienił na bramkę dokładne dośrodkowanie z lewego skrzydła w wykonaniu Cristiano Ronaldo.

Świetny start dodał dużo pewności siebie podopiecznym Zinedine'a Zidane'a, którzy mieli ogromną przewagę w posiadaniu piłki. Triumfatorzy Ligi Mistrzów dość długo okupowali pole karne rywali, a dopięli swego w 27. minucie. Wówczas do siatki piłkę po podaniu od Marcelo posłał Ronaldo.

Realowi Madryt było wciąż mało i chciał wykorzystać bezradność gości, co mu się udało w 34. minucie. Wtedy to znakomitym strzałem w prawy, górny róg bramki z około 17 metrów popisał się Toni Kroos.

Miejscowa drużyna nie zamierzała zwalniać tempa i trzy minuty później zadała czwarty cios, którego autorem okazał się CR7. Portugalski zawodnik wykorzystał dogranie z rzutu rożnego od Luki Modricia.

Po zmianie stron madrycki klub nie forsował tempa, a piłkarze z San Sebastian ambitnie walczyli o zmniejszenie strat i zaskoczyli defensywę Królewskich w 74. minucie. Gola strzelił Bautista Orgilles Jon, zaś prostopadłym podaniem obsłużył go Mikel Oyarzabal.

Taki obrót spraw podrażnił Real Madryt, a w szczególności Cristiano Ronaldo, który na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry zdołał skompletować hat-tricka. Gareth Bale zdecydował się na strzał, który odbił przed siebie Rulli. Do futbolówki dopadł lider gospodarzy i wpakował ją do siatki z bliskiej odległości.

Wynik spotkania chwilę później ustalił Asier Illarramendi, który uderzył piłkę z powietrza po zgraniu przez Juanmiego.    Primera Division, 23. kolejka:

Real Madryt - Real Sociedad 5:2 (4:0) 1:0 - Lucas Vazquez 1' 2:0 - Cristiano Ronaldo 27' 3:0 - Toni Kroos 34' 4:0 - Cristiano Ronaldo 37' 4:1 - Bautista Orgilles Jon 74' 5:1 - Cristiano Ronaldo 80' 5:2 - Asier Illarramendi 83'

Real Madryt: Keylor Navas - Marcelo, Raphael Varane, Sergio Ramos, Dani Carvajal - Marco Asensio (73' Gareth Bale), Toni Kroos, Luka Modrić (63' Mateo Kovacić), Lucas Vazquez (63' Isco) - Cristiano Ronaldo, Karim Benzema.

Real Sociedad: Geronimo Rulli - Alvaro Odriozola, Gorka Elustondo, Raul Navas, Alberto De la Bella - Xabi Prieto, Asier Illarramendi, David Zurutuza (60' Igor Zubeldia Elorza) - Mikel Oyarzabal, Juanmi (84' Jon Guridi), Sergio Canales (60' Bautista Orgilles Jon).

Żółte kartki: Mateo Kovacić, Dani Carvajal (Real Madryt) oraz Alberto De la Bella (Real Sociedad).

Sędziował: Alejandro Jose Hernandez Hernandez.