Sparingowo: świetny pościg Korony

WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Bartosz Rymaniak

Piłkarze Korony doczekali się pierwszego sparingowego zwycięstwa w ramach zimowych przygotowań. Kielczanie, w pojedynku rozegranym w tureckim Side, okazali się lepsi od przedstawiciela rumuńskiej ekstraklasy CSM Politehnica Iasi (3:2).

Podopieczni Gino Lettieriego przystąpili do swojego drugiego meczu kontrolnego po bezbramkowym remisie z Sepsi OSK Sfantu Gheorghe. Tym razem goli nie brakowało, a jako pierwsi zdobyli je rywale. W 21. minucie piątkowego spotkania Korona przegrywała 0:2 po dwóch trafieniach Luwagga Kizito.

Słaby początek nie podłamał ekipy z woj. świętokrzyskiego. Chociaż potrzebowała ona odrobiny czasu, aby złapać odpowiedni rytm, to jeszcze przed przerwą na listę strzelców wpisał się testowany od kilku dni Sanel Kapidzić. W drugiej połowie w szeregach Korony doszło do zmian, co zaowocowało nie tylko poprawą gry, ale i odwróceniem rezultatu. Bramki Bartosza Rymaniaka i Jacka Kiełba dały ostatecznie zwycięstwo 3:2.

Kolejnym rywalem złocisto-krwistych podczas zagranicznego zgrupowania będzie siódma drużyna ukraińskiej ekstraklasy, Olimpik Donieck (niedziela, 21 stycznia).

Korona Kielce - CSM Politehnica Iasi 3:2 (1:2)
0:1 - Luwagga Kizito 2'
0:2 - Luwagga Kizito 21'
1:2 - Sanel Kapidzić 36'
2:2 - Bartosz Rymaniak 57'
3:2 - Jacek Kiełb 59'

Korona Kielce: Maciej Gostomski (46' Matthias Hamrol) - Łukasz Kosakiewicz (46' Bartosz Rymaniak), Michał Dziubek (46' Radek Dejmek), Elhadji Pape Diaw, Krystian Miś (46' Ken Kallaste) - Ivan Jukić (46' Jacek Kiełb), Goran Cvijanović (46' Jakub Żubrowski), Mateusz Możdżeń (46' Oliver Petrak, 67' Michał Dziubek), Bojan Najdenov (46' Wiktor Długosz), Nabil Aankour (41' Marcin Cebula) - Sanel Kapidzić (46' Nika Kaczarawa).

CSM Politehnica Iasi:  Denis Rusu (46' Alexei Koșelev) - Gabriel Bosoi (63' Kamer Qaka), Vitalijs Jagodinskis, Marius Mihalache, Ionuț Panțîru (56' Alexandru Taciuc), Ionuț Cioinac, Madalin Mihaescu (46' Marius Chelaru), Bogdan Gavrila (56' Vlad Danale), Alexandru Zaharia (63' Andrei Sin), Catalin Ștefanescu (46' Narcis Badic), Luwagga Kizito (72' Vasilica Vladeanu).