II liga: Odra Opole zdemolowała ROW 1964 i skorzystała z remisu w hicie

/ Na zdjęciu: przywitanie zawodników Odry Opole

Odra Opole została ponownie liderem II ligi dzięki wygranej 6:0 w Rybniku. Dotychczas najlepszy w tabeli Raków Częstochowa zremisował bezbramkowo z Radomiakiem Radom.

Odra Opole pokazała w Rybniku sportową złość po dwóch meczach, w których zdobyła ledwie punkt. ROW 1964 Rybnik kompletnie nie poradził sobie z siłą ofensywną beniaminka i regularnie, średnio co kwadrans, tracił gola.

Pierwsza połowa należała do Waldemara Gancarczyka, który popisał się klasycznym hat-trickiem i został najlepszym strzelcem Odry w sezonie. Po przerwie dwa gole dołożył dobrze znany na Śląsku Szymon Skrzypczak, a wynik na 6:0 ustalił młodziutki Marcin Stasiowski. Od piątku na liście strzelców lidera jest aż 18 nazwisk, co robi duże wrażenie.

Wydarzeniem 25. kolejki był mecz kandydatów do awansu w Radomiu. Było to bardziej zacięte i wyrównane starcie niż te w Rybniku. Goli kibice się nie doczekali. Dla Radomiaka remis z Rakowem Częstochowa jest dobrym wynikiem, ponieważ przyjezdni mieli lepsze sytuacje podbramkowe. Złym, ponieważ znów nie zwyciężyli, znów nie zdobyli gola z akcji i mogą ponieść straty w tabeli w stosunku do Puszczy Niepołomice.

Najbliżej zmiany wyniku był Peter Mazan, który huknął w poprzeczkę. Ponadto w pierwszej połowie kilkakrotnie wykazał się bramkarz Adrian Szady. Przełomowe zwycięstwo mógł zagwarantować gospodarzom David Kwiek, gdyby był bardziej precyzyjny w 59. minucie.