Primera Division: remis na początek kolejki, napastnik z Ukrainy bohaterem Granady

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CARLOS DIAZ
PAP/EPA / CARLOS DIAZ

W pierwszym meczu 15. kolejki Primera Division Malaga podzieliła się punktami z Granadą. Plasujący się w strefie spadkowej goście do wyrównania doprowadzili w 81. minucie (1:1).

Wynik jest sporym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że piłkarze Granady w tym sezonie nie wygrali jeszcze na wyjeździe, a Malaga wcześniej odniosła pięć zwycięstw przed własną publicznością.

Faworyzowani gospodarze prowadzili od 24. minuty i gola pomocnika Ignacio Camacho. Zespół Lucasa Alcaraza miał jednak w swoich szeregach Artema Krawca, który zdołał uratować remis. Ukraiński snajper wysoko wyszedł w powietrze po dośrodkowaniu Alberto Bueno z rzutu wolnego i strzałem głową pokonał swojego rodaka Denysa Bojkę, który strzeże bramki Malagi.

Dla wypożyczonego z Dynama Kijów Krawca był to już czwarty gol w Primera Division, ale sytuacja drużyny napastnika wciąż jest nie do pozazdroszczenia - Granada z zaledwie jednym zwycięstwem na koncie wyprzedza tylko Osasunę Pampeluna.

Malaga CF - Granada CF 1:1 (1:0) 1:0 - Ignacio Camacho 24' 1:1 - Artem Krawiec 81'