Gdzie szukać szansy dla Bartosza Kapustki?

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News / CEN / Bartek Kapustka
East News / CEN / Bartek Kapustka

Wszyscy piłkarze latem ściągnięci do Leicester City już zadebiutowali w nowym zespole. Wszyscy poza Bartoszem Kapustką. Polak pozostał rodzynkiem w tym towarzystwie.

Gdzie szukać szansy dla Bartosza Kapustki? Najłatwiej było w Pucharze Ligi, ale Leicester City trafiło na Chelsea i Claudio Ranieri nie dokonał aż tak dużych zmian. Na dodatek drobne kłopoty zdrowotne miał 19-letni piłkarz. Ostatecznie znalazł się na ławce rezerwowych, ale na boisku już się nie pojawił.

Kiepskie wyniki Lisów to jednak dobra informacja dla polskiego skrzydłowego. Chociaż z drugiej strony gdy drużynie nie szło, to Ranieri sięgał po sprawdzane schematy z poprzedniego sezonu i nowi gracze Lisów siadali na ławce rezerwowych. Do wyjściowej jedenastki wrócił Marc Albrighton, ale jego liczby są bardzo, bardzo słabe: 10 meczów, zaledwie jeden gol i żadnej asysty, co jak na skrzydłowego, to wynik bardzo mizerny.

Albrighton należy jednak do ulubieńców włoskiego szkoleniowca i dlatego tak duże problemy z grą ma Kapustka. Dopiero w ostatnim meczu pierwszy raz na ławce rezerwowych usiadł Riyad Mahrez. Algierczyk nie zachwyca w tym sezonie, ale jego zmiennik Jeffrey Schlupp zagrał z Chelsea jeszcze gorzej. Wszyscy gracze otrzymują swoje szanse - tylko nie Kapustka.

Sytuacja może nieco dziwić, ponieważ statystyki rywali Polaka są kiepskie. Pięciu graczy uzbierało zaledwie pięć goli z czego dwa po rzutach karnych i dołożyło tylko trzy asysty.

Ranieri już teraz zaczął stawiać na Ligę Mistrzów. O wyższości europejskich pucharów pokazał już dwukrotnie. Najpierw gdy przegrywał 0:4 z Manchesterem United, to z boiska w przerwie ściągnął najlepszych Jamie'ego Vardy'ego i Mahreza (kilka dni później grał w LM), a ostatnio z Chelsea na ławce mecz zaczęli Mahrez i Slimani.

Taka sytuacja to dobry prognostyk dla Kapustki. Ranieri niechętnie rotuje składem, ale i tak robi to częściej niż w poprzednim sezonie. Można mieć nadzieję, że dzięki Lidze Mistrzów wkrótce pojawi się na murawie.

Rywale Bartosza Kapustki: Riyad Mahrez: 11 meczów, 861 minut. 3 gole, 2 asysty. Marc Albrighton: 10 meczów, 744 minuty. 1 gol, 0 asyst.  Demerai Gray: 8 meczów, 286 minut. 1 gol, 1 asysta.  Jeffrey Schlupp: 4 mecze, 226 minut. 0 goli, 0 asyst.  Ahmed Musa: 9 meczów, 359 minut. 0 goli, 0 asyst.