Serie A: AC Milan rozkręca się pod wodzą Vincenzo Montelli. Lazio pokonane na San Siro

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / LUCA ZENNARO
PAP/EPA / LUCA ZENNARO

Na inaugurację 5. kolejki Serie A AC Milan zasłużenie pokonał u siebie Lazio Rzym 2:0. To trzecia w sezonie wygrana zespołu prowadzonego przez nowego trenera Vincenzo Montellę.

Lazio odważnie rozpoczęło mecz na San Siro i początkowo potrafiło stwarzać zagrożenie pod bramką Gianluigiego Donnarummy. Nastolatek musiał wykazać się przy strzałach Sergeja Milinkovicia-Savicia i Filipa Djordjevicia, a także interweniować po dośrodkowaniach w pole karne.

Milan od rywala jednak nie odstawał, a w 37. minucie przeprowadził zabójczy kontratak. Juraj Kucka zagrał prostopadle do Carlosa Baccy, który uciekł obrońcom i jak na rasowego snajpera przystało pewnie wygrał pojedynek z Thomasem Strakoshą.

Rzymianie podłamani stratą bramki spuścili z tonu i lepiej w końcówce pierwszej odsłony prezentował się Milan. Po przerwie stan ten nie uległ zmianie - nadal przeważali podopieczni Vincenzo Montelli i gdyby nie fatalne pudło M'Baye Nianga, już w 56. minucie podwyższyliby prowadzenie.

Francuz z trafienia cieszył się nieco ponad kwadrans później. To po jego akcji Stefan Radu zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, a następnie Niang nie pomylił się z "wapna". To było rozstrzygające zdarzenie dla losów meczu, po którym Biancocelesti już się nie podnieśli.

{"id":"","title":""}

Milan w ciągu kilku dni wygrał dwa trudne spotkania - najpierw pokonał 1:0 Sampdorię w Genui, a następnie wypunktował Lazio. 25 września na Rossonerich czeka kolejny wymagający przeciwnik, ACF Fiorentina.

AC Milan - Lazio Rzym 2:0 (1:0) 1:0 - Bacca 37' 2:0 - Niang (k.) 74'

Milan: Donnarumma - Calabria, Paletta, Romagnoli, De Sciglio - Kucka, Montolivo, Bonaventura (82' Honda) - Suso (68' Locatelli), Bacca (87' Gomez), Niang.

Lazio: Strakosha - Bastos (46' Keita), de Vrij, Radu - Basta, Parolo, Cataldi (77' Alberto), Milinković-Savić, Lulić - Immobile, Djordjević (46' Anderson).

Żółte kartki: Calabria (Milan) oraz Bastos, Cataldi, Radu, de Vrij (Lazio).

FC Barcelona vs Atlético Madryt oraz Real Madryt vs Villarreal – potęgi futbolu zagrają w tę środę w Eleven! Oglądaj NA ŻYWO od 19:55 online na elevensports.pl lub u największych operatorów – takich jak Cyfrowy Polsat, nc+, UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA.