II liga: zabójcza salwa Radomiaka, Polonia Bytom pokonała regionalnego rywala

Radomiak Radom zrewanżował się Kotwicy Kołobrzeg za porażkę na własnym stadionie w poprzednim sezonie. Podopieczni Wernera Liczki wygrali 3:2. W drugim pojedynku Polonia Bytom pokonała 2:1 ROW 1964 Rybnik.

Zabójcza dla Kotwicy była salwa Radomiaka Radom między 22. a 35. minutą. Pierwszego gola zdobył David Kwiek, który znalazł się we właściwym miejscu oraz czasie, by dobić do bramki strzał Leandro. Na 2:0 trafił już sam Brazylijczyk zaskakującym strzałem po krótkim rozegraniu rzutu wolnego. Radomiakowi było mało. Leandro trafił po chwili w poprzeczkę, a Mateusz Stąporski zwiększył przewagę na 3:0.

Dzięki zwycięstwu Radomiak przesunął się na miejsce premiowane awansem, choć drżał o sukces do samego końca. Remigiusz Szywacz i Hubert Laskowski doprowadzili do wyniku 3:2, a na koniec dramatycznego meczu Wiktor Witt huknął w poprzeczkę. W podobnych okolicznościach jak Kotwica przegrali w Radomiu Błękitni Stargard, inna drużyna z Pomorza.

Odwrócić los meczu udało się natomiast Polonii Bytom w starciu z regionalnym konkurentem. ROW 1964 Rybnik prowadził z nią od 38. minuty, kiedy Dawid Drozdowski huknął pod poprzeczkę z obrębu pola karnego. To pierwsze trafienie nastolatka w czwartym występie na szczeblu centralnym.

Sytuacja rybniczan skomplikowała się w 66. minucie, kiedy Witold Cichy zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Polonia miała przewagę liczebną i przerwała impas strzelecki, który trwał ponad 200 minut. Arkadiusz Kowalczyk wyrównał strzałem głową, a wynik na 2:1 ustalił Aleksander Januszkiewicz w 85. minucie.

Polonia wskoczyła do górnej połowy tabeli, a odpowiedź czy zostanie tam do końca kolejki padnie po meczach zaplanowanych na sobotę i niedzielę.