Puchar Włoch: Sampdoria pierwszym półfinalistą

Po emocjonującym meczu, Sampdoria Genua zakwalifikowała się do półfinału Pucharu Włoch. W regulaminowym czasie gry co prawda było 1:1, ale już w serii rzutów karnych skuteczniejsi byli goście, którzy wykorzystali aż cztery jedenastki, a Udinese Calcio tylko jedną.

Pierwsza odsłona była bardzo wyrównana, ale pomimo kilku dogodnych sytuacji podbramkowych kibice nie doczekali się bramek. Zarówno Friuliani, jak i Sampa mogli się pokusić o objęcie prowadzenia.

Po zmianie stron futbolówka już znalazła drogę do bramki. Najpierw w 55. na prowadzenie Dorianich wyprowadził Giampaolo Pazzini, ale osiem minut później z rzutu karnego do wyrównania doprowadził Antonio Di Natale. W samej końcówce ponownie jedenastkę otrzymali gospodarze, ale tym razem Di Natale trafił w słupek.

W dogrywce przeważali miejscowi, ale nie udało im się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i ostatecznie o losach tej rywalizacji musiała zadecydować seria rzutów karnych.

Jedenastki skuteczniej wykonywała Sampa, a bohaterem został Antonio Mirante, który sparował dwa rzuty karne.

Udinese Calcio - Sampdoria Genua D. 1:1 (1:1, 1:1, 0:0) k. 1:4

0:1 - Pazzini 55'

1:1 - Di Natale (k.) 63'

Rzuty karne:

Sampdoria: Pazzini (gol), Padalino (gol), Sammarco (gol), Gastaldello (gol).

Udinese: D'Agostino (obroniony), Di Natale (gol), Pepe (obroniony).

Udinese: Handanović, Pasquale, Felipe (96' Zapata), Domizzi, Tissone (59' Sanchez), Obodo (59' D'Agostino), Isla, Inler, Asamoah, Pepe, Di Natale.

Samopdoria: Mirante, Raggi (93' Palombo), Lucchini, Accardi (3' Gastaldello), Stankevicius, Sammarco, Padalino, Franceschini, Ziegler (68' Pieri), Delvecchio, Pazzini.

Inne wydarzenia: Di Natale (Udinese) w 89. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

Żółte kartki: Sanchez (Udinese) oraz Mirante, Pieri, Gastaldello (Sampdoria).

Sędzia: Pierpaoli.