Tarcza Wspólnoty: Man Utd wygrał dopiero w karnych

Dopiero seria rzutów karnych wyłoniła zwycięzcę meczu o Tarczę Wspólnoty. Manchester United, mistrz Anglii, zwyciężył Portsmouth, zdobywcę Pucharu Anglii. W regulaminowym czasie gry gole nie padły, a w rzutach karnych lepsze okazały się Czerwone Diabły zwyciężając 3:1. Cały mecz na ławce rezerwowych Man Utd przesiedział Tomasz Kuszczak.

Spotkanie Manchesteru United z Portsmouth nie stało na najwyższym poziomie i pierwszą groźną sytuację jedna z drużyn stworzyła dopiero w 17. minucie. Wówczas to Darren Fletcher dograł piłkę w pole karne. Tam do strzału głową doszedł Carlos Tevez. Argentyńczyk posłał futbolówkę obok bramki.

Zdecydowanie groźniej było już w 26. minucie, gdy David James musiał sparować piłkę do boku po uderzeniu Ryana Giggsa. The Pompey w pierwszej części spotkania nie oddali ani jednego celnego strzału, ale i Czerwone Diabły nie zachwycały.

Od razu po zmianie stron kibice Manchesteru United mogli mówić o pechu. Wówczas z dystansu przymierzył Darren Fletcher, ale futbolówka zatrzymała się nie w siatce rywali, lecz na poprzeczce.

W drugiej połowie mistrzowie Anglii częściej atakowali bramkę zdobywców Pucharu Anglii, jednak nie były to stuprocentowe okazje. Nie pomogły także zmiany w obu zespołach i po 90 minutach gry gole nie padły. Zgodnie z zasadami rozgrywek o Tarczę Wspólnoty od razu rozegrano serię jedenastek, w której lepszy okazał się Manchester i drugi raz z rzędu sięgnął po to trofeum.

Manchester United - Portsmouth 0:0, karne 3:1