Puchar Ligi Angielskiej: Chelsea, Liverpool i Man City grają dalej (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Piłka nożna
/ Piłka nożna

Faworyci nie zawiedli w środowy wieczór w meczach Pucharu Ligi Angielskiej. Chelsea Londyn, Liverpool i Manchester City awansowały do kolejnej fazy. Aż pięć goli zdobyli zawodnicy The Citizens, potwierdzając wysoką formę.

We wtorek ani jeden z czterech meczów nie zakończył się w dogrywce. Natomiast w środę już dwa musiały rozstrzygnąć zwycięzcę w dodatkowych 30. minutach. Wielkie emocje towarzyszyły meczowi na Ewood Park, bowiem Blackburn do 93. minuty prowadziło 2:0, a ostatecznie w regulaminowym czasie gry był remis 2:2! W dogrywce również było arcyciekawie, bowiem Blackburn znów wyszło na prowadzenie, ale po chwili je straciło. W końcu to oni dobili rywali kilkadziesiąt sekund przed końcem potyczki!

Znów wielki popis dał Manchester City. Tym razem ich ofiarą w wyjazdowym pojedynku zostało Wolverhampton Wanderers. Podopieczni Roberto Manciniego losy spotkania rozstrzygnęli miedzy 37. a 40. minuta, kiedy trzykrotnie zmusili bramkarza rywali do kapitulacji. Ostatecznie zwyciężyli 5:2.

Z problemami awansowała Chelsea Londyn. The Bleus dopiero po dogrywce wyrzucili z rozgrywek Everton z Janem Muchą w bramce. Wcześniej dostali czerwoną kartkę, a dokładniej bramkarz Ross Turnbull. W jego miejsce pojawił się Petr Cech i od razu obronił "jedenastkę".

Kapitaną bramkę dla Liverpoolu zdobył Luis Suarez. Można ją zobaczyć w filmie poniżej. Urugwajczyk zrehabilitował się za fatalną skuteczność z soboty, kiedy oddał w sumie dziesięć strzałów na bramkę Norwich City, a nie zdobył ani jednej bramki.

Awans do ćwierćfinałów zapewniły sobie zespoły: Arsenal Londyn, Cardiff City, Ipswich Town, Manchester United, Blackburn Rovers, Chelsea Londyn, Liverpool oraz Manchester City.

Wyniki środowych meczów IV rundy Pucharu Ligi:

Blackburn Rovers - Newcastle United 4:3 (1:0, 2:2, 3:3)

4:3 - Givet 120'

Blackburn Rovers: Bunn - Lowe, Samba, Givet, Olsson, Rochina (78' Vukcević), Petrović, Pedersen, Hoilett (88' Hanley), Yakubu (66' Formica), Goodwillie.

Newcastle United: Krul - Simpson (70' Ameobi), Perch, Coloccini, Santon, Marveaux (77' Obertan), Guthrie, Cabaye, Gutierrez, Ben Arfa (79' Lovenkrands), Ba.

Żółte kartki: Hoilett, Olsson (Blackburn) oraz Krul, Coloccini, Guthrie (Newcastle).

Sędzia: Robert Madley.

Widzów: 10 682.

***

Everton - Chelsea Londyn 1:2 (0:1, 1:1, 1:1)

0:1 - Kalou 38'

1:1 - Saha 83'

1:2 - Sturridge 116'

W 61. minucie Leighton Baines (Everton) nie wykorzystał rzutu karnego (Petr Cech obronił).

Everton: Mucha - Neville (46' Hibbert), Heitinga, Distin, Baines, Bilyaletdinov (81' Coleman), Fellaini, Cahill, Rodwell (78' Stracqualursi), Drenthe, Saha.

Chelsea Londyn: Turnbull - Ivanović, Luiz, Alex, Bertrand, Malouda, Romeu, McEachran (64' Obi Mikel), Anelka, Lukaku (58' Cech), Kalou (85' Sturridge).

Żółte kartki: Fellaini, Drenthe (Everton) oraz Alex, Obi Mikel (Chelsea).

Czerwone kartki: Drenthe /107' za faul/ (Everton) oraz Turnbull /58' za faul/ (Chelsea).

Sędzia: Lee Mason.

Widzów: 23 170.