Copa del Rey: Żółte Łodzie Podwodne zatopione przez Sevillę

Świetne początki pierwszej i drugiej części gry zadecydowały o rozstrzygnięciu pierwszego rewanżu w 1/4 Copa del Rey. Przed tygodniem Sevilla zremisowała na wyjeździe z Villarreal 3:3, a na Ramon Sanchez-Pizjuan rozprawiła się ze swoimi rywalami 3:0. Pozostałe ćwierćfinały odbędą się w środę i czwartek.

Już w 7. minucie gospodarze otworzyli wynik meczu za sprawą trafienia z najbliższej odległości Renato. W tym momencie Villarreal, aby awansować do dalszej fazy Copa del Rey, musiało strzelić dwie bramki. Żółte Łodzie Podwodne stać jednak było tylko na uderzenie w poprzeczkę Gonzalo Rodrigueza.

Andaluzyjczycy przechylili szalę awansu tuż po przerwie, kiedy to po dwóch rzutach różnych Koffi Romarica z główek do siatki trafili Frederic Kanoute oraz Alexis Ruano. To całkowicie podcięło skrzydła gościom i do ostatniego gwizdka nic się nie zmieniło.

Sevilla - Villarreal 3:0 (1:0)

1:0 - Renato 7'

2:0 - Kanoute 47'

3:0 - Alexis 50'

Pierwszy mecz: 3:3

Awans: Sevilla