W Mainz padły szybkie ciosy po przerwie. Niemoc gospodarzy trwa

PAP/EPA / RONALD WITTEK / Mecz Mainz - Borussia zakończył się remisem

W Bundeslidze rozpoczęła się 8. kolejka. W meczu drużyn środka ligi podział punktów. Piłkarze FSV Mainz 1:1 zremisowali z Borussią M'gladbach.

Przed 8. kolejką Bundesligi wyżej w tabeli byli piłkarze Borussii M'gladbach, którzy w końcu zaczęli wygrywać. Jednak zwycięstwa w dalszym ciągu przeplatali porażkami. Z kolei gospodarze czuli za plecami oddech strefy spadkowej. Piłkarze Mainz do tej pory wygrywali w lidze dwukrotnie, ale tylko na boiskach rywali.

Na gole kibice czekać musieli do 2. połowy. Dziesięć minut po wznowieniu gry piłkę niefortunnie we własnej bramce umieścił Stefan Lainer. Radość miejscowych trwała niespełna 120 sekund. Wówczas piłkę do bramki gospodarzy skierował Tim Kleindienst.

Wydawało się, że w potyczce nikt nie będzie kalkulował. Nic z tych rzeczy. Pod bramkami niewiele się działo, żadna z drużyn nie była w stanie na dłużej wywalczyć przewagi na boisku.

Ostatecznie więcej goli w Mainz nie padło. Remis z większych zadowoleniem mogli przyjąć goście. Gospodarze w dalszym ciągu czekają na premierowe domowe zwycięstwo w sezonie Bundesligi.

1.FSV Mainz 05 - Borussia M'gladbach 1:1 (0:0)
1:0 - Stefan Lainer (sam.) 55'
1:1 - Tim Kleindienst 57'