Zabójcze trzy minuty. Jagiellonia idzie jak burza w Lidze Konferencji

Getty Images / Mateusz Słodkowski / UEFA / Na zdjęciu: Jagiellonia Białystok zrobiła swoje i wygrała z Petrocubem Hincesti

Jagiellonia Białystok długo testowała cierpliwość swoich kibiców, ale ostatecznie wygrała z Petrocubem Hincesti 2:0 w meczu 2. kolejki Ligi Konferencji. Dwie bramki w trzy minuty zdobył Afimico Pululu.

To był klasyczny mecz do pierwszego gola. Jagiellonia Białystok była faworytem i dobrze wywiązała się ze swojej roli. Co prawda trener Adrian Siemieniec komplementował przeciwnika przed spotkaniem, jednak bardzo szybko okazało się, że to drużyna, która miałaby problem z utrzymaniem się w PKO Ekstraklasie.

Różnica kilku poziomów. Inna sprawa, że dopiero w drugiej połowie kibice Jagiellonii mogli odetchnąć, bo przed przerwą oglądaliśmy festiwal nieskuteczności. Dopiero po zmianie stron doczekaliśmy się bramek.

Losy spotkania w trzy minuty rozstrzygnął Afimico Pululu. Najpierw trafił piętą (brzmi znajomo, prawda?), a po chwili zapakował piłkę pod poprzeczkę. Po tych ciosach mistrz Mołdawii już się nie podniósł. Nie było sensacyjnego zwrotu akcji w końcówce. Aż szkoda nam stojącego w bramce gospodarzy Sławomira Abramowicza, bo strasznie się wynudził.

No ale po końcowym gwizdku sędziego uśmiech raczej nie schodził mu z twarzy, bo Jagiellonia wygrała drugi mecz w Lidze Konferencji i po dwóch kolejkach może pochwalić się kompletem punktów.

To i tak niewiarygodne, że Jagiellonia czekała aż tak długo na pierwszego gola. W pierwszej połowie wypracowała sobie przynajmniej pięć fenomenalnych okazji do zdobycia bramki. Tak jak mogła imponować konsekwencja w grze oraz cierpliwość drużyny Adriana Siemieńca, tak skuteczność była po prostu fatalna. Pudłowali wszyscy, którzy teoretycznie odpowiadają za strzelanie goli (Imaz, Pululu, Hansen, Curlinov).

Rywal? Za bardzo nie ma o czym mówić. Petrocub postawił "autobus" na własnej połowie i chciał przetrwać. Nie było nawet mowy o wyjściach z kontratakami. Dno i trzy metry mułu, ale to nie nasz problem.

Jagiellonia zrobiła swoje. Tym razem była faworytem i potwierdziła wyższość nad przeciwnikiem. Bardzo szybko narzuciła swój styl gry i praktycznie nie schodziła z połowy drużyny z Mołdawii.

Paradoksalnie pierwsza połowa była lepsza. W drugiej gospodarze nie mieli aż tylu szans, natomiast futbol czasami bywa przewrotny i trudny do wytłumaczenia. Na koniec jednak liczy się wynik, a ten jest wymarzony.

Jagiellonia Białystok - Petrocub Hincesti 2:0 (0:0)
1:0 Afimico Pululu 69'
2:0 Afimico Pululu 72'

Jagiellonia: Sławomir Abramowicz - Michal Sacek, Dusan Stojinović, Adrian Dieguez, Joao Moutinho - Darko Curlinov (78' Marcin Listkowski), Jarosław Kubicki (61' Nene), Taras Romanczuk, Jesus Imaz, Kristoffer Hansen (61' Miki Villar; 87' Peter Kovacik) - Afimico Pululu (87' Aurelien Nguiamba).

Petrocub: Silviu Smalenea - Ion Jardan (81' Manuel Nana Agyemang), Sergiu Platica, Victor Mudrac, Donalio Douanla, Dumitru Demian - Vladimir Ambros (46' Mihai Lupan), Vasile Jardan (81' Gilbert Djangmah Narh), Teodor Lungu, Vsevolod Nihaev (60' Boubacar Diallo) - Marin Caruntu.

Żółte kartki: Nene (Jagiellonia) oraz Lungu, Ion Jardan (Petrocub).

Sędzia: Danijar Sachi (Kazachstan).